додому Фітнес і спорт

Комплекс вправ для постави — 10 ефективних вправ

Правильна постава в усі часи вважалася предметом величі, гордості і краси. Не дарма ж її називають «королівською». А між тим, правильна постава це, насамперед, здоров’я хребта, який відповідає за роботу всіх органів і систем в організмі. Ось тільки похвалитися гарною поставою може далеко не кожен. Статистика говорить про те, що більше 40% дітей у віці до 10 років мають початкові ознаки сколіозу або лордозу. Щоб не запустити проблему і вчасно зміцнити хребет, лікарі розробили корегуючий комплекс вправ для постави.

meditation on the beach

Причини порушення постави

Перелічимо основні причини, які призводять до викривлення хребта:

  • перенапруження хребта в період інтенсивного росту (неправильна поза за комп’ютером або за партою);
  • захворювання, які зачіпають опорно-руховий апарат (туберкульоз, остеохондроз, пухлини кісток, рахіт);
  • зниження зору, що змушує людину витягуватися вперед і розглядати предмети;
  • неправильна робоча поза;
  • слабкий м’язовий каркас;
  • травми спини.

Суть вправ для постави

Будь-які методи корекції постави, перш за все, спрямовані на відновлення м’язового балансу, а значить на розслаблення напружених м’язів і на напругу розслаблених. Такий підхід дозволяє відновити нормальну роботу м’язового корсету, спрямовану на утримання тулуба в правильному положенні. Фізичні вправи лише один з видів корекції постави, проте він найбільш дієвий і ефективний з усіх можливих. Регулярні гімнастичні вправи дозволяють поліпшити поставу, зміцнюють серце і скелетні м’язи, а також збільшують об’єм легенів і грудної клітки.

Комплекс вправ для постави

17-01-15-foto-700x467-1

1. Стоячи прямо, руки необхідно звести за спиною в «замок». Потім слід робити пружинисті рухи, піднімаючи руки якомога вище і одночасно прогинаючи спину. Повторити 10 разів.

2. Ставши на коліна, з опорою на коліна і прямі руки, слід робити змахи поперемінно: спочатку правою рукою і лівою ногою, а потім лівою рукою і правою ногою. Повторити 8 разів.

3. Лежачи на спині потрібно витягнути руки вздовж тіла і зігнути ноги в колінах, щоб спиратися на повну стопу. Слід піднімати корпус тіла, притискаючись грудьми до стегон, після чого повертатися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

4. Сидячи на підлозі і зігнувши ноги в колінах слід поставити стопи на підлогу, а руки розташувати ззаду, впираючись у підлогу долонями. Користуючись руками як важелем, слід прогинатися вгору, піднімаючи таз і одночасно закидаючи голову. Завмерши в такій позі на 5 секунд, можна повернутися у вихідне положення. Повторити 8 разів.

5. Лежачи на животі і витягнувши руки в сторони слід плавно піднімати верхню частину тіла максимально високо. Зафіксувавши таке положення на 4-5 секунд, можна повернутися до вихідного. Повторити вправу 8 разів.

6. Стоячи обличчям до стіни слід притулитися до неї долонями. Після цього, не відриваючи рук, потрібно постаратися максимально прогнутися назад, утримуючи при цьому рівновагу. Завмерши в цій позі на 4 секунди варто повернутися до вихідного положення. Повторити 5 разів.

7. Повернувшись спиною до стіни варто притиснутися до площини всім тулубом, максимально щільно, стоячи при цьому рівно. Протягом 10 секунд слід зберігати положення, а потім можна розслабитися. Повторити 8 разів.

8. Вставши спиною до кута стіни або до гімнастичної жердини, потрібно притиснутися до неї потилицею і сідницями. У цьому положенні слід здійснювати присідання, робити які потрібно по черзі, по 5 разів, а потім нахили вправо і вліво (по 5 разів), повертаючись після кожного нахилу у вихідне положення.

9. Перебуваючи обличчям до підлоги, потрібно спиратися на прямі руки, а також на носочки. Живіт при цьому повинен бути втягнутий, а спина залишатися прямою. У такому положенні слід затриматися на 30-40 секунд. Повторити 5 разів.

10. Ставши на ноги і випроставшись, на голову необхідно покласти книгу. Повільно пересуваючись по кімнаті необхідно зберігати правильну поставу, щоб книга не впала. Починати вправу необхідно з 2 хвилин, поступово доводячи його до 20 хвилин і більше.

Цей простий, але дуже ефективний комплекс вправ для постави обов’язково дасть позитивні результати вже через 3-4 місяці регулярних занять. Важливо лише вірити в успіх і навчитися постійно контролювати положення власного тіла, де б ви не були. Здоров’я вам і красивої постави!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут