додому Фітнес і спорт

Коли після кесаревого розтину можна починати качати прес (відео)?

8105

Незважаючи на ту обставину, що відновлювальний період після кесаревого розтину триває набагато довше, ніж після природних пологів, все ж через певний час потрібно помірне навантаження на черевні м’язи. Приступати до фізичних занять після операції можна тільки після схвалення акушером-гінекологом, адже необережні дії можуть стати причиною досить серйозних ускладнень. За словами фахівців, качати прес після кесаревого розтину дозволено незабаром після пологів, але виконувати потрібно спеціальні вправи.

Рекомендації фахівців

Після пологів практично кожна жінка переживає за свою фігуру, оскільки вона, як правило, втрачає свої колишні форми. Саме в цей період їх хвилює питання, через який час після операції можна приступати до виконання фізичних навантажень на черевні м’язи.

Коли потрібно качати прес, визначається індивідуально для кожної молодої мами залежно від особливостей її організму і складності виниклої проблеми. Важливо зрозуміти, що протягом 9 місяців, коли жінка виношувала дитину, в організмі проходили фізичні зміни, тому саме через такий час після пологів тіло прийде в колишню форму.

Зазвичай акушери-гінекологи жінкам після операції дозволяють виконувати фізичні вправи, спрямовані на зміцнення черевних м’язів, через 6 місяців після пологів, для того, щоб повністю відновилися всі внутрішні і зовні шви. Категорично забороняється відвідувати спортивний зал або проводити заняття вдома без схвалення лікаря, який обов’язково здійснює гінекологічний огляд. Крім того, жінка повинна відвідати кабінет ультразвукового дослідження, щоб лікар зможу переконатися в тому, що всі внутрішні органи і тканини повністю відновилися. Саме УЗД дає можливість дізнатися, через скільки можна качати прес після проведеного кесаревого розтину.

vpravy_dla_presu

Після операції слід носити бандаж, що підтримує м’язи живота. Також спати краще на животі, завдяки чому розтягнуті м’язи швидше стануть на місце. Дуже важливо дотримуватися всіх порад фахівців і не займатися спортом незабаром після пологів, оскільки можуть розійтися шви і виникнуть серйозні ускладнення.

Як правильно проводити заняття?

Коли лікар дозволить приступати до фізичних занять, слід звернутися до тренера, який складе спеціальну щадну програму для жінки, яка перенесла операцію. У будь-якому випадку необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

У цей період займатися потрібно дуже обережно, спочатку виконувати можна не більше 15 «качків» за один підхід.
Навантаження збільшувати поступово, не допускаючи перевтоми черевних м’язів.
У разі, коли розходиться шов, заняття необхідно тимчасово припинити. Відновивши тренування, слід починати з самих мінімальних навантажень. Через час, коли рубець заживе, а організм повністю зміцніє, можна переходити до більш активних вправ.
Тренування повинні проходити 3 рази на тиждень, оскільки м’язи преса вимагають постійного навантаження. Якщо жінка періодично буде виконувати вправи, не дотримуючись регулярної схеми тренувань, не варто очікувати високого результату.?
Завжди за годину до і після занять слід відмовитися від прийняття їжі, а якщо не дотримуватися цього правила, незабаром можуть з’явитися проблеми зі шлунком. Як відомо, під час фізичних занять, активуються обмінні процеси, тому не варто створювати умови, при яких організму необхідно працювати подвійно.

Ефективні вправи – відео

Фахівці рекомендують приступати до зміцнення м’язів преса через півроку після кесарева, проте самі тренери кажуть, що, якщо операція пройшла без ускладнень, відвідувати спортзал або займатися вдома можна через 2 місяці. Правда, такі навантаження дозволені за умови, що жінка не буде виснажувати свій організм фізичними заняттями.

Починати треба з найпростіших вправ, повільно збільшуючи їх складність і фізичне навантаження. Спочатку інтенсивно качати прес не рекомендується, краще всього, якщо жінка буде займатися видами спорту, при яких лише побічно будуть задіяні м’язи живота. Такий підхід дасть можливість м’язам підготуватися до серйозніших навантажень. До легких видів спорту належить ходьба, плавання, прогулянки на велосипеді.

[youtube]uwT_zqqAbOg[/youtube]

Жінкам через час після кесаревого розтину ще можна захоплюватися аеробікою або йогою, вибираючи спеціальні вправи для м’язів живота. У домашніх умовах через 2 місяці після пологів можна зміцнювати м’язи, виконуючи такі прості вправи:

  1. Сісти на підлогу біля стіни, схрестивши ноги, під спину покласти тверду подушку, намагатися втягувати м’язи живота, затримавшись на 30 секунд. Так повторювати кілька разів.
  2. Щоб зміцнити нижній прес, слід лягти на спину, руки тримати вздовж тіла, ноги зігнути в колінах, стопи поставити на підлогу. Потім, напружуючи черевні м’язи, відірвати таз від підлоги і підняти його якомога вище. Затриматися в такому положенні, а через 12 секунд повернуться в початкову позицію.
  3. Лягти на спину, ноги зігнути в колінах, ступні поставити біля сідниць. Із середнім навантаженням напружувати черевні м’язи і плавно одну ногу ковзним рухом по підлозі витягати вперед, повністю її випрямляючи. Повернутися в початкове положення, повторити з іншою ногою.
  4. Можна виконувати просту, але ефективну вправу, спрямоване на відновлення черевних м’язів. Лягти на спину і робити рухи ногами за принципом «ножиці, напружуючи черевні м’язи. При цьому бажано виконувати його з різною швидкістю, то сповільнюючи, то прискорюючи темп.

Ці вправи дозволяють підготувати організм до майбутніх фізичних навантажень, до яких можна приступати через півроку після пологів. По закінченню цього часу, організм повністю відновиться і можна буде повернутися до інтенсивних занять.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут