додому Поради

Кинули палити – що тепер? 4 поради тим, хто хоче поправити своє здоров’я

61

В середньому на відновлення здоров’я після відмови від шкідливої звички у колишнього курця йде 20 років. Але у нас є кілька порад, які допоможуть скоротити цей термін.

Зуміли кинути палити? Ви просто героїня! Це відмінне рішення, яке подарує вам як мінімум п’ять додаткових років життя. Але чи знали ви, що протягом 20 років після того, як ви викурили останню сигарету, ваше серце та легені піддаються підвищеному ризику? Незважаючи на те, що ризик інфаркту в перший рік після відмови від куріння знижується на 50%, повністю до безпечного рівня ви зможете повернутися тільки через 15 років. Що ж стосується ризику раку легенів, то період його «напіврозпаду» становить 20 років. Але є і хороша новина: за допомогою нескладних звичок ви можете підтримати своє здоров’я і навіть прискорити відновлення організму. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Уникайте пасивного куріння

Вдихання сигаретного диму небезпечно для всіх, але для колишніх курців ця звичка несе додаткові ризики: всякий раз, коли ви заглядаєте в курилку, процес регенерації і відновлення серцево-судинної і дихальної системи буквально повертається до початкової точки – і все доводиться починати заново. Так що якщо ви кинули палити і мають намір всерйоз взятися за своє здоров’я, тримайтеся від курців якнайдалі.

Їжте більше овочів, фруктів і корисних вуглеводів

Антиоксиданти, яких багато в свіжих фруктах і ягодах, допомагають захистити клітини від пошкоджень і знизити ризик хвороб серця, інсульту і навіть деяких форм раку. А регулярне вживання овочів допомагає впоратися з тягою до сигарет: дослідження, проведене фахівцями університету в Буффало, показало, що курці, які їли багато овочів, в результаті в три рази рідше поверталися до згубної звички.

Контролюйте свій тиск і рівень холестерину в крові

Регулярно (принаймні раз на рік) здайте кров на холестерин і контролюйте рівень артеріального тиску: «діючі» та колишні курці мають особливо високий ризик гіпертонії. А підвищений кров’яний тиск і високий холестерин різко підвищують ризик інсульту та інфаркту – хвороб, які «відповідальні» за половину всіх випадків смерті через хворобу.

Слідкуйте за здоров’ям легенів

Кашель, задишка, болі в грудях – вам ні в якому разі не можна пропускати ці симптоми або сподіватися, що «саме пройде». Навіть якщо ви кинули палити, ваш ризик отримати серйозні хвороби легенів (в тому числі раку) занадто високий – важливо не пропустити ранні ознаки і вчасно почати лікування.

попередня статтяВчені вивчили небезпеку пошкодженого тефлонового посуду
наступна стаття7 фактів про груди: ростуть все життя, люблять спорт і вино

Додати коментар