додому Дієти і харчування

Хочу харчуватися правильно! Здоров’я, краса і стрункість у вашій тарілці

13

Про те, що здорове харчування є запорукою довгого життя, говорять і пишуть чимало. У наш час розроблено чимало дієт на різні смаки та уподобання. Але все ж дієтологи не приховують, що секрет довголіття і краси у здоровому та повноцінному раціоні харчування.

Правильне харчування – це просто-напросто здорове харчування.

За правильного харчування в організм регулярно в необхідних кількостях і оптимальних співвідношеннях надходять поживні речовини. Нестача або, навпаки, надлишок поживних речовин призводить до розвитку захворювань, є причиною передчасного старіння організму і навіть ранньої смерті.

Більшість захворювань розвиваються через нестачу будь-якого вітаміну. Нестача мінеральних речовин, так само як і зневоднення, запускає механізм старіння організму.

Останніми роками інтерес до здорового харчування значно зріс. Причина в тому, що багато хто усвідомив, що має хвороби, пов’язані з вживанням певних продуктів, їхньою кількістю та якістю.

Цукровий діабет, ожиріння, атеросклероз, гіпертонія, захворювання серця і судин, онкологія безпосередньо пов’язані з харчуванням.

Негативно позначається на здоров’ї незбалансованість у раціоні харчування білків, жирів і вуглеводів.

Величезний плюс здорового харчування в можливості стабілізувати вагу тіла без насильницьких обмежень, у запобіганні розвитку захворювань, у відновленні інтелектуальної та фізичної енергії.

Здоровий спосіб життя включає в себе правильне збалансоване харчування, щоденну фізичну активність, відмову від шкідливих звичок, позитивний і гармонійний погляд на світ.

У здорової людини самопочуття хороше, зовнішній вигляд – прекрасний, а отже, є можливість набагато ефективніше реалізувати поставлені цілі.

До повноцінного харчування включають усі необхідні продукти: м’ясо, рибу, овочі, злаки, фрукти, молочні продукти, Погодьтеся, що голодувати не доведеться!

Відмовитися ж треба від здобних булочок, цукру, солодких газованих напоїв, солінь, копченостей, консервованих продуктів, жирної свинини, смажених страв, сумнівних шоколадок і цукерок. До речі, якісний гіркий шоколад у невеликих кількостях не заборонений!

Якщо іноді дуже захочеться шматочок торта чи іншої шкідливості – нічого страшного. Ключове слово – іноді!

Відмовтеся від сухих сумішей для сніданків, сухариків, чіпсів, іншого фастфуду, готових соусів, нектарів, ненатуральних соків, алкоголю.

Допускається один келих якісного вина не більше двох разів на тиждень.

Кілька правил правильного харчування:

– скорочення в раціоні харчування жирів тваринного походження;
– обов’язкове включення в меню продуктів, багатих на насичені жирні кислоти (морська риба, горіхи, рослинні олії);
– вживання клітковини (овочі, фрукти, сухофрукти, злаки);
– відмова від маргарину і спреду;
– не смажити продукти на вершковому маслі;
– відмова від солінь і копченостей;
– вживання кисломолочних продуктів; молоко дозволено в невеликих кількостях;
– щоденне вживання салатів зі свіжих овочів, фруктів;
– віддавати перевагу свіжим, вареним, тушкованим, запеченим продуктам. Відмова від смажених страв;
– вживання в їжу свіжоприготованих страв.

Бажано щодня включати в раціон харчування всілякі каші. Це смачно і корисно. Злаки містять багато клітковини, мінерали та вітаміни групи В, що підтримують нашу нервову систему.

Під час вживання молочних продуктів перевагу віддавайте продуктам зі зниженою жирністю, але не знежиреним.
Збільшуйте кількість фруктів, овочів, горіхів, цільних зерен, бобових у щоденному раціоні.

Обмежуйте вживання солі. Забезпечуйте організм вітамінами А, С, Е, фолієвою кислотою. Якщо ви вживаєте недостатню кількість вітамінів з їжі, періодично приймайте полівітаміни. Але не зациклюйтеся на підрахунку з’їдених вітамінів. Найкращий варіант – різноманітна дієта з великою кількістю овочів, фруктів, білків.

Важливий пункт здорового харчування – правильне вживання води. Вода сприяє зволоженню, регенерації шкіри, росту, травленню, втраті ваги, хорошій роботі серця.

Зневоднення послаблює серцеві м’язи, призводить до дискомфорту після їжі, погіршує колір обличчя і стан шкірного покриву.

Правила прийому води:

– Пиття води одразу після пробудження.
– Вживання води за 30 хв. до їди і через одну або дві години після вживання їжі.
– Вживання води протягом усього дня невеликими ковтками.

Погодьтеся, правильне харчування має чимало переваг:

– відсутність почуття голоду;
– безліч варіантів здорового меню;
– відсутність жорстких рамок

До недоліків програми правильного харчування можна віднести її довгостроковість. Здорова дієта не допоможе вам швидко скинути зайві кілограми. Але зате дасть змогу утримати досягнуті результати. Для прискорення процесу займайтеся фізичними вправами, фітнесом, спробуйте курс спеціального масажу.

Через деякий час ви помітите, що енергії у вас тепер більше, нормалізувався сон, хворієте ви рідше і набагато швидше одужуєте, зовнішній вигляд став набагато кращим!

А ще – вам зовсім не хочеться повертатися до продуктів, від яких ви відмовилися. Іншими словами, міняти гарне самопочуття на шкідливі продукти вам не захочеться!

Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар