додому Дієти і харчування

Кетогенна дієта покращує одужання у онкологічних хворих — дослідження

56

Згідно з попередніми дослідженнями, дієта з високим вмістом жиру може боротися з низьким вмістом тромбоцитів у крові, викликаним хіміотерапією. Згідно з попередніми дослідженнями, кетогенна дієта може бути нетоксичним, недорогим і корисним доповненням до терапії раку. Про це пише Medical Xpress.

Низький рівень тромбоцитів викликає стан, відомий як тромбоцитопенія. Тромбоцитопенія, спричинена хіміотерапією, є серйозним ускладненням у хворих на рак, що може призвести до погіршення результатів лікування та загрози виживанню. За оцінками авторів нового аналізу в Science Translational Medicine, у 1 з 10 пацієнтів, які отримують хіміотерапію, розвивається тромбоцитопенія.

“Терапевтичні можливості для лікування тромбоцитопенії, викликаної хіміотерапією, обмежені серйозними побічними ефектами і високим економічним тягарем», — повідомляє доктор Сісі Се, провідний автор дослідження.

Се, дослідник кафедри клітинної та генетичної медицини школи фундаментальних медичних наук університету Фудань в Шанхаї, підкреслив, що тромбоцитопенія, викликана хіміотерапією, є серйозною проблемою, з якою стикаються онкологи і онкологічні хворі в усьому світі.

“Ми демонструємо, що кетогенні дієти полегшують тромбоцитопенію, викликану хіміотерапією, як у тварин, так і у людей, не викликаючи тромбоцитозу», — додав Се, маючи на увазі стан, який є повною протилежністю тромбоцитопенії. – При тромбоцитозі організм виробляє занадто багато тромбоцитів».

Тромбоцити-це крихітні липкі дископодібні клітини-частина кровопостачання, які збираються разом, утворюючи згустки крові. Коли хіміотерапія руйнує тромбоцити, результатом є тромбоцитопенія, яка може бути небезпечною. Цей стан ускладнює операції при раку, збільшуючи ризик кровотечі, змушуючи лікарів скорочувати або взагалі припиняти хіміотерапію.

Згідно з серією експериментів та клінічних досліджень, проведених шанхайською командою, Сі та його колеги виявили, що кетогенна дієта може стимулювати вироблення кетонових тіл у печінці, які, у свою чергу, мають різні біологічні ефекти, одним з яких є боротьба з тромбоцитопенією.

Кетонові тіла є альтернативними джерелами енергії, коли глюкоза недоступна. Кетогенні дієти, які зосереджуються на продуктах з високим вмістом жирів і білків, значно зменшують споживання калорій з джерел вуглеводів. Існує три кетонових тіла. Двома основними з них є ацетоацетат і бета-гідроксибутират; ацетон є третім і найменш поширеним.

Те, що Се і його колеги виявили, що дієта викликає зміни в кістковому мозку, призводить до збільшення циркулюючих тромбоцитів. Якщо ці результати на тваринних моделях і невеликій групі людей-добровольців підтвердяться при подальшому вивченні, кетогенна дієта в недалекому майбутньому може стати потенційним засобом профілактики тромбоцитопенії у пацієнтів, які проходять хіміотерапію.

Перехід на кетогенну дієту протягом 7 днів збільшив кількість тромбоцитів в межах безпечних рівнів у 5 здорових добровольців. Шанхайські вчені також вивчили ретроспективні дані 28 онкологічних пацієнтів, які отримували хіміотерапію, і виявили, що у 17 пацієнтів, які сиділи на кетогенній дієті, було більш висока кількість тромбоцитів і менше зареєстрованих епізодів тромбоцитопенії, викликаної хіміотерапією.

“Механістично кетогенна дієта індукувала циркулюючий ?- гідроксибутират [і] посилене ацетилювання гістону Н3 в мегакаріоцитах кісткового мозку, пише Се в дослідженні. – Дієта, що сприяє кетогенезу, полегшила тромбоцитопенію, спричинену хіміотерапією, на мишачих моделях. Більше того, кетогенна дієта незначно збільшувала кількість тромбоцитів, не викликаючи тромбоцитозу у здорових добровольців».

Хоча на даний момент це далеко не вихід, Шанхайська команда, тим не менш, бачить перспективи в наданні допомоги онкологічним хворим. Сучасні методи лікування тромбоцитопенії, такі як переливання тромбоцитів або рекомбінантна терапія, є дорогими або мають підвищений ризик побічних ефектів.

По суті, кетогенна дієта – це дієтотерапія з високим вмістом жиру, високим вмістом білка і дуже низьким вмістом вуглеводів або без них. Вони широко використовуються як режим схуднення. Але найбільший успіх ці дієти принесли при епілепсії, яку важко контролювати.

Дієта змушує організм спалювати жири, а не використовувати вуглеводи для отримання енергії. Сі та його колеги припускають, що ця форма харчування може допомогти запобігти тромбоцитопенії, спричиненій хіміотерапією, через активність у кістковому мозку, стимулюючи вироблення нових здорових тромбоцитів.

Команда, що базується в Шанхаї, вважає, що дієта з високим вмістом жиру може допомогти хворим на рак уникнути тромбоцитопенії, спричиненої хіміотерапією. Проте вчені поспішають попередити, що необхідні великомасштабні проспективні клінічні дослідження для підтвердження терапевтичного потенціалу програм кетогенного харчування для боротьби з тромбоцитопенією

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяОжиріння може зменшити вироблення молока у годуючих матерів
наступна статтяЧорна кава – допомога для печінки

Додати коментар