додому Краса і здоров'я

Як вже сьогодні зупинити старіння — розповідають вчені

«Ти вже ніколи не будеш таким молодим, як зараз, в цю хвилину, в цю секунду, в цю мить». Ця мудрість закликає цінувати життя, молодість і насолоджуватися моментом «тут і зараз».

Легко сказати, якщо тобі двадцять чи двадцять п’ять. Здається, що молодість – поняття широке, і старіти може хто завгодно, тільки не я. Але вік неухильно бере своє, і ось в куточках очей закладаються перші зморшки-промінчики, пересихає шкіра, волосся стоншуються, а організм перестає працювати з точністю швейцарських годинників. Що це? Старість – стверджують ті, хто вже до неї звик і вступив в активну боротьбу за продовження молодості. Але чи є способи призупинити старіння?

Фактори старіння, які руйнують організм зсередини

Старість, як запевняють вчені, можна відстрочити. Але перш ніж вступати в сутичку з одним з найпідступніших і сильних супротивників, варто знати його «біографію». Закономірності, властивості, природа старості давно вивчені. Темп процесів старіння визначає здоров’я. Енергія, ясність розуму, пам’ять, функціональність всіх систем і рухливість тіла залежать від злагодженої роботи всього організму, контролюючи яку можна відкласти старість в довгий ящик.

Відомий американський доктор Майк Морено, що вивчає закономірності старіння, вивів 5 основних факторів, що впливають на його процеси:

 • Запалення.

Запаленням організм реагує на травми і хвороботворні бактерії. Будь-який запальний процес контролюється імунною системою. Вона знешкоджує інфекцію за допомогою лейкоцитів і загоює ушкодження протизапальними гормонами, після чого настає стадія одужання. Але іноді запалення виходить з-під контролю і загоєння в тканинах організму затягується, переходячи в небезпечне хронічне.

 • Окислення.

Щоб доступно пояснити процеси окислення, його порівнюють з іржою заліза. У випадку з організмом, занадто сильне окислення руйнує його клітини і викликає в них незворотні зміни. Під час цього процесу вивільняється багато вільних радикалів, які стають причиною не тільки занадто швидкого старіння, але і таких небезпечних захворювань, як онкологія. Накопичення радикалів усувають всім відомі антиоксиданти.

 • Неферментативне глікозилювання.

Таким складним терміном називається процес зв’язування молекул білка і цукру, які організму дає їжа. Ця субстанція обволікає органи, віднімаючи у них еластичність, порушуючи клітинний обмін, запускаючи процеси швидкого старіння і викликаючи серйозні захворювання, які відбирають не тільки молодість, але й життя.

 • Метилювання.

Це життєво важливий біохімічний процес засвоєння і розподілу вітамінів і інших елементів. Він безпосередньо пов’язаний з ДНК. Коли його робота злагоджена, метаболізм відбувається збалансовано, сприяючи припиненню старіння та продовження життя.

 • Низький імунітет.

З віком імунітет, який захищає організм від шкідливих бактерій та вірусів, перестає повноцінно функціонувати. Організм залишається беззахисним перед мільйонами хвороботворних мікроорганізмів, жертвою яких стає, у тому числі і молодість.

Як сьогодні зупинити старіння?

Майк Морено впевнений, що якщо старіння не можна звернути назад, то його потрібно зупинити, сфокусувавши свої дії на усуненні або хоча б послабленні кожного фактора ризику. Всі фактори старіння взаємопов’язані, і позитивний вплив хоч на один з них спричинить за собою зміни й в інших чотирьох факторах.

 • Попередити і припинити запальні процеси

Прямим шляхом до зниження ризику запальних процесів Майкл Морено називає позбавлення від надмірної ваги. Зайва вага служить спусковим гачком для появи запалень. Разом з непотрібними кілограмами з крові йде високий рівень С-реактивного білка, який визначає появу і протікання запальних процесів. Прибрати підшкірний жир ефективно можна двома способами:

 • Фізичні вправи. Про їх користь навіть для здорового організму стільки сказано, що немає сенсу на цьому зупинятися. Доктор Морено радить підібрати собі той комплекс вправ, який буде не тільки корисним, але і приємним. Під вправами він має на увазі будь-яке навантаження – від півгодинної прогулянки до енергійних танців, заняття якими доведені до системи.

 • Повноцінне харчування. Для зниження ризику запальних процесів в щоденне меню повинні бути включені правильні жири Омега-3 жирні кислоти (олія Extra virgin, риба, льон, горіхи тощо). Другим пунктом йде споживання правильних вуглеводів. Фрукти, овочі, зернові з високим вмістом клітковини також істотно знижують рівень С-реактивного білка, запобігаючи або зупиняючи запальні процеси. У перелік протизапальних продуктів Морено включив помірне споживання молока і якісного алкоголю (не більше порції в день).

 • Запобігти і зупинити окислення

Для цього потрібно збагатити своє харчування антиоксидантами, які зв’язують вільні радикали і є кращими антиокислювачами. У великій кількості вони містяться в яскравих овочах, фруктах і зелені, кольорам яким надають каротини і пігменти. Вони разом з вітаміни С, А, Е і селеном відповідальні за нейтралізацію вільних радикалів.

 • Запобігти і зупинити глікування

Насамперед варто виключити зі свого раціону надмірну кількість цукру (у т. ч. рафінованого) і продуктів, у яких його приховують виробники: безалкогольні напої, солодощі, пластівці для сніданків, чіпси і т. д. Глікування чудово зупиняють антоціани, що містяться в чорниці, голубиці, брусниці. В синій і фіолетовий колір ягоди фарбують саме антоціани, які покращують циркуляцію крові і омолоджують клітини.

 • Збалансувати метилювання

Засвоювати і розподіляти вітаміни найбільш ефективно допомагають два простих продукти:

 • Яйця. Вітамін В-12 і фолієва кислота ідеально балансують метилювання. Вченими доведено, що холестерин, що міститься в яйцях, приносить організму більше користі, ніж шкоди. Норма: 1 жовток і два білка в день.
 • Насіння (соняшнику, гарбуза або кунжуту). Щедрий вміст в насінні фолієвої кислоти дозволяє називати їх основними регуляторами метилювання.
 • Зміцнити імунітет

Доктор Морено озвучив п’ять здорових звичок, що зміцнюють захисні властивості організму:

 • Миття рук (обов’язково перед їжею і після туалету).
 • Повноцінне харчування.
 • Відмова від куріння, алкоголю та наркотичних речовин.
 • Виправдане і контрольоване вживання антибіотиків.
 • Сповідування позитивного ставлення до життя.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут