додому Фітнес і спорт

Фітнес «по-домашньому»: які тренажери можна використовувати?

1114

Нерідко стрімкий ритм життя заважає нам займатися спортом. Робота, підростаючі діти, домашні справи віднімають майже весь вільний час. Всі цей так, але є прекрасна можливість отримати фізичні навантаження «на дому». Хорошим рішенням для таких випадків є аксесуари для фітнесу. Найчастіше такі пристрої багатофункціональні і прості в управлінні. Вдатися до подібних занять можуть як цілком спортивні люди, так і ті, хто давно не обтяжував себе фізичними навантаженнями.

07-12-14-foto-600x449-1 (2)

Особливості апаратів для фітнесу

Сучасні тренажери діляться на силові та аеробні (корисні тим, хто бажає зайнятися фітнесом). Тренування на останніх дозволяють поліпшити роботу серця і легенів, знизити тиск, подолати стресові стани. Удома можна використовувати кілька різновидів тренажерів для фітнесу, в їх числі:

Бігова дорожка. Це пристосування дозволяє імітувати біг або ходьбу. При цьому організм людини насичується киснем, жирові відкладення скорочуються, а серцево-судинна система зміцнюється. До мінусів таких занять відносять наявність ударного навантаження на хребет і ноги.

Елліпсоід. Цей прилад – симбіоз степпера, велотренажера і бігової доріжки. Під час занять активному навантаженню піддаються сідниці, стегна, гомілки, плечовий пояс і руки, при цьому задіюються практично всі групи м’язів. Такі ефективні кардіотренажери бережливі до колінних суглобів, гомілкостопів і хребта.

«Домашній» велосипед. Велотренажер або велоергометр (більш досконала модифікація) відрізняються компактністю і зручністю для домашнього застосування. В цілому, такі пристосування безпечні та ефективні, однак вертикальне розташування сидіння веде до навантаження на хребет (існують і спеціальні горизонтальні прилади). В процесі тренувань колінні суглоби і гомілкостоп навантажуються в розумних межах. Є моделі, оснащені важелями для тренування рук, що дозволяє витрачати більше калорій.

Компактний степпер. Такий міні-тренажер для ніг дозволяє імітувати ходьбу по сходах, при цьому навантаженню піддаються м’язи стегон і сідниць. Можливе проведення тренувань з мінливою амплітудою руху, з різною інтенсивністю.

Міністадіон. Це цілий комплекс апаратів, зручно з’єднаних в одній моделі, здатний вміститися в невеликих просторах. Зазвичай він включає в себе вібромасажер, бігову доріжку, горизонтальний велоергометр, гребний тренажер. Комплекс дозволяє виконувати понад 30 різноманітних вправ, націлених на зміцнення всіх частин тіла. Важливо, що для досягнення більшої компактності такий міністадіон може бути складний. Слід мати на увазі, що при занятті на будь-якому з тренажерів потрібно вірно розподіляти навантаження, не забуваючи про техніку виконання рухів, диханні, поступовості нарощування темпу в процесі тренування і так далі.