додому Дієти і харчування

Фахівці назвали найкорисніші сухофрукти

Дієтолог Людмила Микитюк визначила четвірку сухофруктів, які мають найбільшу кількість корисних властивостей для організму людини.

Image by Jen? Szab? from Pixabay

За словами експерта, найбільший спектр корисних властивостей мають звичні родзинки, чорнослив, фініки та курага. Вона пояснила, що в цих продуктах міститься велика кількість вітамінів, мінералів, клітковини, і, що особливо важливо, поліфенолів — потужних антиоксидантів.

Ізюм сприяє коригуванні тиску та протидіє запальним процесам, що досягається завдяки калію та вітамінам групи В у складі.

Чорнослив виступає замінником проносних препаратів, допомагає у боротьбі з остеопорозом. Він також містить велику кількість калію, завдяки якому сприяє профілактиці захворювань серця та судин, а також відрізняється високим вмістом вітамінів А та К.

«Фініки багаті на залізо, калій, клітковину. Лідирують серед антиоксидантів, чим сприяють зменшенню пошкоджень, викликаних вільними радикалами. На останніх місяцях вагітності сприяють розширенню шийки матки. Курага – профілактика захворювань очей. Багата клітковиною, калієм, вітамінами А та С. Може забезпечити 47% добової норми вітаміну А, а це корисно для нашої шкіри та очей», – каже дієтолог.

Крім того, вона попередила, що зловживати продуктами все ж таки не варто. Це з їхньою високої калорійністю.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут