додому Краса і здоров'я

Дослідження: хороший сон може збільшити жіночі амбіції

326

Якість сну впливає на щоденні наміри жінок домагатися статусу на робочому місці. Жінки можуть побажати виспатися всю ніч, перш ніж приступити до роботи. Дослідження, проведене Університетом штату Вашингтон, показало, що якість сну жінок впливає на їхній настрій і змінює їхні уявлення про кар’єрний ріст. Однак якість сну не вплинула на прагнення чоловіків. Про це повідомляє SCITECHDAILY.

До такого висновку прийшли дослідники після проведення двотижневого опитування 135 американських робітників. Учасниці записали свій поточний настрій, те, наскільки добре вони відпочили, а пізніше в той же день, що вони відчували, прагнучи до підвищення статусу і відповідальності на роботі.

“Коли жінки добре висипаються вночі і їх настрій поліпшується, вони з більшою ймовірністю будуть орієнтуватися в своїх щоденних намірах на досягнення статусу і відповідальності на роботі, — сказала провідний автор Лія Шеппард, доцент Карсонського коледжу бізнесу WSU. – Якщо їх сон був поганим і знижував їх позитивний настрій, то ми бачили, що вони були менш орієнтовані на ці цілі”.

Шеппард і співавтори Джулі Кмек з WSU і Тен ІАТ Лой з Університету Міннесоти в Дулуті двічі на день протягом двох робочих тижнів поспіль проводили опитування штатних працівників для дослідження, яке було опубліковано в журналі Sex Roles. Щодня близько полудня учасники відповідали на запитання про свій сон минулої ночі та поточний настрій. Вечорами вони відповідали на запитання про свої прагнення до більшої відповідальності, статусу та впливу на роботі.

У ході дослідження як чоловіки, так і жінки повідомляли про хороший і поганий нічний сон, при цьому в цих звітах не було помітних гендерних відмінностей. Однак у дні після ночі поганого сну жінки частіше вказували на нижчі прагнення досягти вищого статусу на роботі.

Дослідники можуть лише здогадуватися про те, чому саме вплив сну на настрій впливає на прагнення жінок, а не чоловіків, але вони підозрюють, що це може бути пов’язано з гендерними відмінностями в регулюванні емоцій, а також з очікуваннями суспільства — або з якоюсь комбінацією цих сил.

Дослідження неврології показали, що жінки, як правило, відчувають більшу емоційну реактивність і меншу емоційну регуляцію, ніж чоловіки, і це може бути посилено культурними стереотипами жінок як більш емоційних. У той же час стереотипи про чоловіків як про більш амбітних, ніж жінки, ймовірно, чинять на них більший тиск при просуванні по корпоративній драбині, тому, можливо, погана якість сну з меншою ймовірністю утримає чоловіків від їх прагнень до роботи.

За словами Шеппард, ці результати містять хороші новини для жінок, які хочуть просуватися по кар’єрних сходах. Наприклад, вони можуть зробити деякі практичні кроки для поліпшення прагнень до роботи, починаючи від практики медитації, яка допомагає регулювати сон і емоції, і закінчуючи встановленням більш чітких меж робочого часу — і, звичайно, просто прагненням краще висипатися.

“Важливо вміти пов’язувати прагнення з чимось, що відбувається за межами робочого середовища, яка піддається контролю, — сказала експерт. – Є багато речей, які кожен може зробити, щоб краще спати вночі і регулювати настрій в цілому”.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар