додому Дієти і харчування

Цю кашу краще вживати саме на сніданок

230

На сніданок краще з’їсти тарілку гречки.

Фото canva.com/p/blueorangestudio/

Каші залишаються предметом суперечок дієтологів і адептів здорового способу життя у всьому світі протягом десятиліть. Одні вважають їх джерелом зайвих вуглеводів, інші — незамінною частиною раціону. Наука все ж таки схиляється до другого, з одним застереженням — зерно має бути цільним, підданим мінімальній обробці (а ось від манки точно можна відмовитися). Каші — цінне джерело вітамінів, мінералів і повільних вуглеводів, вони забезпечують організм усім необхідним і дозволяють надовго забути про почуття голоду. Але у такому разі постає питання: а яка каша є найкориснішою?

Це звання фахівці з харчування одностайно присуджують гречці — у цій нелегкій боротьбі вона отримала пальму першості, зовсім трохи обійшовши подрібнений овес. Гречка надзвичайно багата на клітковину. Високий вміст клітковини у гречаній крупі має два величезних плюси. По-перше, харчові волокна неймовірно корисні для здоров’я шлунково-кишкового тракту. По-друге, клітковина дає нам відчуття насичення, тому, з’ївши тарілку гречки на сніданок, ви ще дуже довго не захочете їсти.

Крім того, гречка — один з продуктів-рекордсменів за вмістом рослинного білка. Завдяки добре збалансованому амінокислотному складу білок у гречці дуже високої якості. Саме тому її дуже полюбляють спортсмени, вегани і вегетаріанці.

Мінеральний склад гречки значно багатший, ніж в інших круп. Вона містить марганець, мідь, магній, залізо і фосфор. У тандемі ці мінерали забезпечують користь для усіх систем організму: залізо і мідь відповідають за здоров’я серцево-судинної системи, магній — за роботу нервової системи і когнітивну функцію, фосфор і марганець є незамінними для правильного обміну речовин, регенерації тканин, зростання і розвитку організму.

Кількість антиоксидантів у гречці теж викликає захоплення — вони захищають клітини організму від пошкодження вільними радикалами, запобігають розвитку запальних процесів, уповільнюють процеси старішання, значно покращують стан шкіри і захищають її від згубного впливу ультрафіолетових променів.

Але, звичайно, харчуватися лише однією гречкою не варто. Вона, можливо, й найкорисніша, але зовсім не єдина крупа, яку варто включити у раціон. Найголовніше у харчуванні — баланс і різноманіття.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут