додому Краса і здоров'я

Цистит — не така проста хвороба, якою ми звикли її вважати

Всім нам відомо, якщо добре не захистити свої ноги та поперек від холоду неодмінно появиться він -цистит. Та чи є збудником даного захворювання виключно переохолодження, та чи є воно причиною взагалі.

Справжні причини виникнення запального процесу сечовивідної системи

Цистит — це перш за все ураження нашої сечовивідної системи бактеріями, в наслідок якого виникає гостре запалення слизової оболонки сечового міхура.

Інші причини появи циститу:

1. Безсистемне вживання ліків;

2. Ураження організму певною інфекцією;

3. Нехтування основними правилами особистої гігієни;

4. Відмова від використання контрацептивів, ведучи активне статеве життя;

5. Вагітність, особливо це стосується перших місяців перебування у цікавому стані, адже саме у цей період різко знижується імунний статус організму;

6. Менопауза у жінок;

7. Інші гормональні порушення;

8. Хронічні запори та наявність патологічних змін кишківника;

9. Ну і звичайно, переохолодження, проте зверніть увагу, не лише локальне.

Останнього, до речі, можна легко уникнути просто одягаючись по погоді — ніякого осіннього взуття взимку чи колгот 20 den, коли на дворі сніг та холодний вітер. Також у нагоді можуть стати помічники — шерстяні носочки та спеціальні зігріваючі бандажі https://fmf.com.ua/protyradikulitni-zihrivayuchi-bandazhi із собачої чи овечої шерсті. Їх можна одягнути на тонку маєчку та поверх накрити светром чи іншим теплим одягом. Все, ваш попереково-крижовий відділ надійно захищений від холоду.

Хто перебуває у групі ризику

За статистикою від циститу найчастіше потерпають жінки. Це, перш за все, зумовлено анатомічною особливістю будови та розміщення уретри. Жінкам також більш притаманне самолікування даного захворювання, не порадившись із лікарем вони йдуть у аптеку і курують перший кращий антибіотик, який їм рекомендує провізор і п’ють їх рівно стільки часу, допоки не зникнуть симптоми.

Симптоматика циститу:

1. Часті позиви у туалет;

2. Дискомфорт, біль та відчуття печіння у процесі та після сечовипускання;

3. Ниючий біль внизу живота.

При наявності бодай одного із вище перерахованих симптомів потрібно одразу ж звертатися до лікаря, не намагаючись знайти відповідь чи протокол лікування в Інтернеті, розмовах з подругами, що також стикались із такою делікатною проблемою чи вимагаючи від аптекаря видати вам ліки, щоб все «як рукою зняло». Цими діями ви можете «притупити» прояви, але первинна проблема нікуди не зникне і буде турбувати вас роками у вигляді вже хронічного циститу чи піелонефриту.

Не варто також одразу заглядати у стару сімейну книгу із різними трав’яними відварами та іншими цікавими методами прогрівання ураженої ділянки тіла, як до прикладу, тримати між ногами пляшку від води із окропом всередині тощо. Це може призвести, у першу чергу, до травмування та жахливих опіків, аж ніяк до лікування бактеріального захворювання.

Ваш лікар зробить все в рази професійніше та безпечніше, призначивши той спектр препаратів та процедур, які не тільки подолають неприємні прояви циститу, але й попередять розмноження бактерій, які його спровокували. Він зробить усе, щоб уникнути майбутніх рецидивів та неприємних наслідків.

Призначення лікаря буде базуватися на детальному огляді пацієнта, аналізах та, за потреби, результатах УЗД. Справжні професіонали також можуть признати чи додатковий тест, що визначить вашу резистентність до певних антибіотиків, щоб уникнути їх призначення і провадити лікування тільки тими лікарськими засобами, до яких ви чутливі. Доповнюють антибіотик, зазвичай, рослинними препаратами нового покоління.

Профілактика циститу

Оскільки у цій статі ми вели мову про розповсюдженість даного захворювання серед жінок, тому й профілактичні міри стосуватимуться саме представників цієї статі:

  • обирайте нижню білизну із натуральних матеріалів. Скажіть «ні» синтетиці та іншим штучним тканинам. Останні являються ідеальним середовищем для розмноження патогенних бактерій, окрім того вони погано пропускають повітря;

  • належне дотримання правил особистої гігієни. Особливо це стосується періоду менструації. Не нехтуйте ранковим та вечірнім душем, застосовуйте спеціальні засоби для інтимної гігієни, а не звичайні гелі для миття тіла чи мило для рук.
  • підтримуйте свій імунітет, вживаючи вітаміни та споживаючи правильну, здорову їжу;
  • не допускайте переохолодження тіла. Взимку одягайте термобілизну.
  • і на завершення, ні в якому разі не терпіть наповнення сечового міхура, одразу старайтеся відвідати туалет, як тільки хочете спорожнити його. Застій сечі — це ще одна першопричина виникнення запального процесу та розвитку поширення інфікування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут