додому Краса і здоров'я

Часткове випадіння волосся — привід для серйозного занепокоєння

Втрата волосся завжди приносить певний дискомфорт, замаскувати залисини, незалежно від їх розмірів, не завжди легко. Часткове випадіння волосся являє серйозний привід для занепокоєння, як для чоловіків, так і для жінок.

Часткова втрата волосся викликає не менший емоційний стрес, ніж повне облисіння. Часто люди, які страждають подібним розладом, впадають в депресії і зневіру. Повністю позбавитися від проблеми втрати волосся іноді буває неможливо, але існує методи, які допомагають поліпшити ситуацію. Головне, не впадати у відчай.

07-01-15-foto-700x467-1

Чому ми втрачаємо волосся

Часто випадіння волосся є природною ознакою старіння організму. Якщо ви помітили, що у вас почало рідшати волосся, але при цьому воно не випадає в критичній кількості, особливих причин для занепокоєння немає. У випадку, якщо ви втрачаєте значну частину шевелюри протягом двох місяців, волосся випадає нерівномірно і на голові утворюються округлі залисини, слід звернутися за медичною допомогою.

Часткове випадіння волосся виникає в силу різних причин. У деяких випадках, людина сама несвідомо висмикує волосся у сні або під час нервового напруження, таким пацієнтам, насамперед, рекомендується змінити зачіску на більш коротку.

Набагато частіше часткове випадання волосся розвивається як наслідок порушення роботи аутоімунної системи. Іноді збій відбувається в результаті стресу, неправильного харчування, зараження паразитами або інфекцією. Нерідко в корені проблеми криється причина, про яку практично ніхто не здогадується, і це -зубна інфекція. Вражаючи зуби, інфекція поширюється на волосяні цибулини, і якщо фахівець, до якого ви звернулися з приводу втрати волосся, не може встановити об’єктивної на те причини, варто відвідати кабінет стоматолога.

З проблемою часткової втрати волосся людина може зіткнутися в будь-якому віці, люди, які страждають захворюваннями щитовидної залози, набагато частіше потрапляють в групу ризику по такому типу облисіння.

Не останню роль тут також відіграє спадковість, приблизно одна людина з п’яти, які страждають частковим облисінням, відзначає подібні проблеми у родичів або членів своєї сім’ї.

При частковому випаданні волосся на голові з’являються залисини з гладкою, блискучою шкірою. Отвори, де поміщаються волосяні цибулини залишаються відкритими, але волосяні стрижні відсутні. По краях залисини можуть розташовуватися короткі деформовані волоски, на голові може бути одна залисина або декілька. Іноді при частковому випаданні волосся, волосся випадає відносно рівномірно і рідшає по всій голові.

Часткове випадіння волосся, звичайно, вельми неприємна проблема, але на щастя, надія на відновлення волосяного покриву в подібних випадках далеко не примарна. З живих волосяних цибулин може відрости нове волосся, коли саме це може трапиться, сказати важко, але, як правило, через 6-9 місяців волосяний покрив в уражених ділянках відновлюється. При цьому відросле волосся часто має білий колір, але через 12-18 місяців вони набуває нормальний колір, в окремих випадках через кілька років колір волосся знову змінюється. У однієї людини з 20 часткове випадіння волосся може приймати досить важкі форми, іншими словами повне облисіння.

Що робити?

У деяких випадках при частковому випаданні волосся позитивний результат спостерігається при застосуванні розчину Regaine, однак ефект триває до тих пір, поки ви замилюєте розчин у шкіру голови.

Для боротьби з частковим випадінням волосся також застосовують ін’єкції стероїдів або стероїдні мазі, але таке лікування не завжди ефективно, до того ж результат тримається рівно до тих пір, поки ви проходите курс стероїдної терапії.

Мазь Дитранол застосовується в лікуванні псоріазу, але деякі намагаються за допомогою цього засобу запобігти випадінню волосся. Дитранол роблять з дьогтю, вважається, що дьоготь сприяє росту волосся. Дитранол втирають в шкіру голови на кілька годин, а потім змивають. Ефективність цього засобу дуже відносна, та й у використанні мазь Дитранол вельми незручна.

Для лікування часткового облисіння і його профілактики можна скористатися ефірними маслами.

У шкіру голови рекомендується втирати суміш масел розмарину, лаванди, чебрецю та кедра. Краще робити це на ніч, обернути голову теплим рушником, а вранці вимити голову м’яким шампунем. Тепло сприяє кращому проникненню поживних речовин в корені волосся. Позитивний результат відзначається через кілька місяців з початку курсу.

Що ми робимо не так?

До часткового випадіння волосся може призвести надмірне використання засобів для стайлінгу і гаряче вкладка волосся. Тепло плавить помади, гелі, муси і тому подібні продукти, по волосяному стрижню вони можуть досягти кореня і викликати запалення волосяних цибулин. Запалення в свою чергу пошкоджує фолікули волосся, і волосся в місці ураження починають випадати.

Іноді часткове випадіння волосся викликано порушенням кровообігу через занадто туге заплетення кіс, тугих хвостів, зачісок типу африканських кісок і так далі.

Діти досить часто несвідомо висмикують волосся, на місці висмикнутих волосинок потім виростають нові, жорсткіші і колючі. Іноді така звичка проявляється і в дорослому віці (переважно у жінок), але у дорослих несвідоме висмикування волосся є наслідком психологічного розладу і боротися з ним набагато важче, ніж з дитячою звичкою.

Грибкова інфекція у дітей нерідко призводить до часткового випадіння волосся, при цьому шкіра голови в місці, де випадає волосся, червоніє і лущиться. Ріст волосся відновлюється після нейтралізації інфекції.

Деякі захворювання, такі як системний червоний вовчак або саркоїд, можуть стати причиною часткової втрати волосся. У подібних випадках лікування призначає фахівець.

Що робити з іншим волоссям

Підбір зачіски при критичному випадінні волосся викликає певні труднощі. Деякі методи лікування можуть бути небезпечні для здорового волосся, тому краще проводити локальні процедури, наприклад, втирати лікувальні розчини тільки в зони випадіння волосся. Зважитися на радикальні заходи на кшталт гоління наголо можуть далеко не всі, тому як тимчасовий захід можна почати носити перуку, шиньйон, різноманітні хустки або шарфи. Однак перед тим, як приміряти перуку або пов’язувати тюрбан, потрібно виявити причину випадіння волосся. Іноді подібні заходи призводять до загострення алергічних реакцій і посиленого випадання волосся.

При частковому випадінні волосся краще всього зробити коротку стрижку, така стрижка згладить різницю між «старим» і «новим» волоссям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут