додому Дієти і харчування

Ці 6 продуктів є шкідливими для вагітних жінок

Вагітним жінкам не варто їсти певні продукти.

Їжа, яку вживає майбутня мама, впливає на ще не народжену дитину. Тому важливо стежити за раціоном харчування і уникати деяких продуктів. Ми підготували список найнебезпечніших з них.

Сире м’ясо

Воно може містити лістерії — бактерії, які викликають лістеріоз. Симптоми хвороби: висока температура, головний біль, біль у шиї, діарея. Лістеріоз небезпечний для вагітних, тому що може спровокувати передчасні пологи або заразити дитину. Менш небезпечним є стейк прожарювання rare або medium rare, але за можливості краще посмажити м’ясо хоча б до стану medium.

Непастеризований сир

Багато м’яких сирів не піддаються пастеризації, і у них теж може бути лістерія.

Сира або недоготована риба і морепродукти

Суші з сирою рибою у нашій країні майже не роблять, але все одно краще попередити: там може бути сальмонела. Лише у США через неї щороку помирає 450 осіб. У дітей та вагітних реакція на сальмонелу може бути дуже сильною, включаючи страшну діарею та зневоднення.

Деякі види готової риби

Марлін, великоокий тунець, макрель і акула можуть накопичувати в організмі ртуть, і під час вагітності харчуватися ними не варто. Ртуть впливає на ЦНС дитини і може призвести до відставання у розвитку. Краще їсти рибу, яка безпечна для організму, наприклад сардини. Варто уникати і будь-якої копченої риби.

Сирі яйця

Це найпопулярніше джерело сальмонели. Не варто їсти на сніданок напівсирі яйця, додавати їх у домашній майонез або морозиво.

Паростки злаків

Це популярна дієтична їжа, яка теж може нагородити вас сальмонелою.

Якщо ви все ж таки з’їли щось з цього списку, не панікуйте! Швидше за все, все буде добре. Якщо ж відчуваєте неприємні симптоми, зверніться до лікаря: більшість подібних інфекцій на ранній стадії можна вилікувати без ускладнень.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут