додому Краса і здоров'я

Ознаки, які допоможуть визначити дефіцит основних вітамінів в організмі

34

Симптоми нестачі вітамінів.

Якщо ви відчуваєте постійну втому, дратівливість, у вас виникли проблеми із зором, можливо, організму не вистачає важливих вітамінів або мінералів. Головна причина цього — неправильний харчовий раціон. Які ще ознаки вкажуть на те, що в організмі є вітамінний дефіцит.

Брак вітамінів — поширене явище. Першопричиною вітамінного дефіциту є неповноцінний харчовий раціон. Наступна проблема — порушення всмоктування в шлунково-кишковому тракті. Симптоми нестачі вітамінів можуть бути найрізноманітнішими. Ось типові ознаки, що вказують на дефіцит вітамінів. Їх важливо знати, щоб виправити проблему.

Симптоми вітамінного дефіциту

У будь-якому віці може проявитися вітамінний дефіцит, але діти, вагітні жінки та особи похилого віку більш сприйнятливі до цієї проблеми.

Тривожність

Проява тривоги — це занепокоєння, безпричинний страх, прискорений пульс, потовиділення, безсоння. Недостатність ряду вітамінів пов’язують з підвищеною тривожністю.

  • Вітамін D необхідний для розвитку кісткової тканини, імунного захисту, боротьби із запаленням.
  • Вітамін В6 працює в синтезі гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), серотоніну, дофаміну, які є нейротрансмітерами.
  • Вітамін B3 задіяний у переході триптофану в серотонін, який регулює тривожність.

Патології нічного зору

Зміна зору в темний час, дискомфорт від яскравого або слабкого освітлення можуть стати фактором так званої нічної сліпоти. Її викликає дефіцит вітаміну А. Останній важливий для зорової функції, імунітету і шкіри, він бере участь в передачі імпульсів на очну сітківку.

Кровоточивість ясен

Цинга розвивається в результаті недостатності вітаміну С. Інші прояви хвороби: руйнування зубів, витончення волосся, втома.

Вітамін С бореться зі шкідливими для здоров’я вільними радикалами, необхідний для імунітету, допомагає засвоєнню заліза, бере участь у створенні колагену.

Утомлюваність

Втому можуть провокувати найрізноманітніші фактори (нестача сну, погане харчування, захворювання). Нестача вітамінів також викликає стан втоми.

  • Вітамін Е бореться із запаленням. Він задіяний в імунному захисті. Нестача вітаміну Е провокує і втому м’язів.
  • Вітаміни групи В допомагають перетворити їжу в енергію.
  • Нестача вітаміну D також служить фактором стабільної стомлюваності.

Ламкість нігтів і волосся

Вітамін В7 бере участь у виробленні енергії, в синтезі білка амінокислот, важливих для росту нігтів і волосся.

Залізо важливе для здоров’я нігтів і волосся, воно необхідне для вироблення гемоглобіну крові. Недостатній вміст заліза пов’язаний з ламкістю нігтів. Дефіцит заліза також активує випадання волосся.

Цинк бере участь в імунному захисті, виробництві білка і синтезі гормонів. Дефіцит цинку провокує втрату смаку, пронос, погане загоєння ран, атрофію м’язів, випадання і витончення волосся.

Джерело

попередня статтяПродукти, які викликають гіпертонію
наступна статтяЦі 6 продуктів є шкідливими для вагітних жінок

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут