додому Краса і здоров'я

Чому болять коліна і що з цим робити

564

З болями в колінному суглобі стикаються люди всіх віків. Проблему можуть викликати травми, так і хвороби, багато з них потребують швидкого лікарського втручання. Якщо неприємні відчуття турбують не тільки при розгинанні ноги, ходьбі та інших навантаженнях, це привід зробити МРТ, детально розглянути яка турбує область.

Травма колінного суглоба

Почему болят колени и что с этим делать

У більшості людей це головна причина сильних болів, особливо що виникають після серйозного навантаження на ногу. Пошкодитися можуть самі кісткові структури, хрящі, зв’язки або сухожилля, підколінний м’яз. З високою частотою травми одержують спортсмени, діти і літні. Поширені симптоми: гострий біль, деформація суглоба, різке обмеження його рухливості, набряк.

Розрив передньої хрестоподібної зв’язки

Почему болят колени и что с этим делать

Це центральний підтримуючий елемент коліна, який зберігає його на місці при повороті. Травмувати зв’язку можна не тільки прямим ударом, але і різким ривком нижньої кінцівки в бік. Якщо вона пошкоджена, коліно стає нестабільним, провалюється всередину, коли людина вивертає ногу.

У момент розриву можна почути легкий щиглик або хрускіт. Відразу після цього виникає гострий біль. Далі з’являються набряк, почервоніння. Якщо є судинні ушкодження, буде гематома – великий синець. Місце травми шкіра стає гарячою. Біль посилюється при ходьбі. У більшості випадків розрив усувається тільки операцією.

Перелом

Почему болят колени и что с этим делать

Він може відбутися при прямому ударі коліна: падіння на суглоб зігнутий з великої висоти, зіткнення з автомобілем. Для літніх людей небезпеку представляє навіть незграбний крок, тому що у них крихкі кістки (знижена щільність). Набір симптомів і момент їх появи залежать від складності перелому. Основні ознаки – деформація чашечки коліна, гострий біль, гематома, набряк. Ходити не виходить.

Розірваний меніск

Почему болят колени и что с этим делать

Одна з найбільш частих причин болю в коліні у спортсменів, тому що це дуже поширена травма. Меніск – це хрящова прокладка суглоба, яка зменшує навантаження на нього. До розриву призводять прямі удари по коліну, різкі повороти з повною вагою на нозі. Симптоми травми: тупий біль, відчуття обмеженості руху. Якщо ступінь тяжкості висока, з’явиться сильний набряк, ходьба буде утруднена. Лікування тільки хірургічне.

Колінний бурсит

Почему болят колени и что с этим делать

Запалення суглобової сумки може з’явитися на тлі недавньої або старої травми, великих навантажень, артриту або подагри. У людини виникає раптовий різкий біль, коліно набрякає, рухається погано, стає важко ходити, шкіра зони припухлості гаряча. Може погіршитися і загальний стан: з’явиться млявість, слабкість м’язів ноги. Лікування призначає лікар, тактика залежить від причини бурситу. Хірургічне втручання потрібне рідко.

Тендиніт коліна

Почему болят колени и что с этим делать

Ця проблема пов’язана із запаленням сухожиль – товстих «ниток», які зміцнюють м’язи до кісток. Часто з тендинітом стикаються спортсмени, які вчиняють багато стрибків і інших ударів стопи об тверду поверхню. Йому схильні бігуни, велосипедисти, лижники. При тендиніті виникає ниючий біль в коліні по центру, скутість рухів вранці. Рідко з’являються припухлість і клацання в суглобі при присіданнях. Болі посилюються при навантаженнях.

Пошкодження стегнового нерва

Почему болят колени и что с этим делать

Не найпоширеніша патологія, яка виникає на тлі діабету, артриту, травм, алкоголізму. Стегновий нерв управляє м’язами ноги і при пошкодженні стає причиною слабкості суглоба, його мимовільне згинання. В гомілки або стегна спостерігається оніміння, в самому коліні – поколювання, печіння, простріли. Від патології не завжди вдається позбутися, але лікування зменшує вираженість симптомів і не дає розвиватися хвороби.

Синдром Пліка (Plica)

Почему болят колени и что с этим делать

Стан пов’язано із запаленням у медіальній складці мембрани, яка закриває колінний суглоб. Причини – високі навантаження на нього і травми. При синдромі Пліка людина скаржиться, що болить колінна чашечка, на внутрішній стороні з’являються клацання при згинанні суглоба. При сильному запаленні і повторюваному травмуючому навантаженні виникає набряк. Синдром Плита добре піддається лікуванню, але після вимагає уваги і обережності стосовно коліна.

Артрит і артроз

Почему болят колени и что с этим делать

Це два поширених захворювання, пов’язаних із запаленням в суглобах і руйнуванням хряща. Вражають вони частіше обидві ноги. Коліно всередині деформується, його рухливість погіршується аж до блокади. При артрозі воно ниє на зміни погоди, на русі з’являються клацання і хрускіт. Від тривалих навантажень біль у колінному суглобі посилюється. Мета лікування – зупинити розвиток патології, тому що повністю позбутися від артриту та артрозу не можна.

Розсіяний склероз

Почему болят колени и что с этим делать

Захворювання вражає нервову систему, але позначається на стані всього тіла. Вже на ранній стадії людина скаржиться на слабкість м’язів, оніміння. На тлі цього, може з’явитися відчуття, що тягне або пульсуючий біль у коліні. Вона пов’язана з порушенням провідності імпульсів по нервах. Мета лікування патології – зменшити частоту прояву симптомів і знизити ризик загострень.

Запалення синовіальних складок

Якщо інші причини болю в коліні приводили до блокади суглоба, то ця патологія на обсяг рухів майже не впливає. Вона викликає тільки дискомфорт, який наростає при навантаженні. При повному розгинанні суглоба можна намацати потовщену ділянку в центральній зоні. Біль точкова, середньої інтенсивності, в стані спокою не турбує. Лікування передбачає хірургічне втручання.

Вікові зміни

Почему болят колени и что с этим делать

Літні люди часто скаржаться, що різко розболілося коліно при ходьбі, не виходить його зігнути, а потім «саме відпускає». Причина криється у вікових деформаціях суглоба. Хрящ зношується, «мастила» стає мало, кістки труться один об одного і змінюються, руйнуються. Важливо почати лікування при перших симптомах: болях і хрускоті в русі, помітної деформації коліна. Якщо цього не зробити вчасно, проблема може призвести до інвалідності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут