додому Дім і затишок

Чому не потрібно виключати картоплю з дієти

357

Нове дослідження Університету Едіт Кован (ECU) показало, що, хоча картопля може не мати тих самих переваг, що й деякі інші овочі, наприклад, знижуючи ризик розвитку діабету 2 типу, проблеми зі здоров’ям, пов’язані з картоплею, насправді можуть бути пов’язані з тим, як люди її готують і з чим їдять.

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Останнім часом популярність дієт з низьким вмістом вуглеводів або вуглеводів зростає, і скромна картопля зараз регулярно ігнорується на користь інших овочів. Насправді, дослідницька література раніше вказувала, що картопля може мати згубний вплив на здоров’я, наприклад, можливо, збільшуючи ймовірність розвитку діабету 2 типу. Про це пише Medical Xpress.

Нещодавній аналіз цього дослідження, проведеного доктором Ніколою Бондонно з науково-дослідного інституту інновацій в галузі харчування та здоров’я ECU, показав, що люди, які споживали найбільше овочів, мали на 21% меншу ймовірність розвитку діабету 2 типу, ніж ті, хто споживав найменшу кількість овочів. Більше 54 000 людей повідомили про свій раціон харчування для довгострокового датського дослідження дієти, раку та здоров’я.

Доктор філософії Пратік Покхарел провела роботу над аналізом і сказала, що, хоча картопля не має такого ж впливу на діабет 2 типу, вона також не має негативного ефекту.

“У ПОПЕРЕДНІХ ДОСЛІДЖЕННЯХ КАРТОПЛЯ БУЛА ПОЗИТИВНО ПОВ’ЯЗАНА ІЗ ЗАХВОРЮВАНІСТЮ НА ДІАБЕТ, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СПОСОБУ ЇЇ ПРИГОТУВАННЯ, АЛЕ МИ ВИЯВИЛИ, ЩО ЦЕ НЕПРАВДА», — СКАЗАВ ПАН ПОКХАРЕЛ.

Люди вживають картоплю, приготовану різними способами. У цьому дослідженні вчені могли розрізняти різні способи приготування. Коли вони відокремлювали варену картоплю від картопляного пюре, картоплі фрі або чіпсів, варену картоплю більше не асоціювали з підвищеним ризиком діабету: вона мала нульовий ефект.

“У НАШОМУ ДОСЛІДЖЕННІ ЛЮДИ, ЯКІ ЇЛИ НАЙБІЛЬШЕ КАРТОПЛІ, ТАКОЖ СПОЖИВАЛИ БІЛЬШЕ ОЛІЇ, ЧЕРВОНОГО М’ЯСА ТА БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ — ПРОДУКТІВ, ЯКІ, ЯК ВІДОМО, ПІДВИЩУЮТЬ РИЗИК РОЗВИТКУ ДІАБЕТУ 2 ТИПУ», — СКАЗАВ ВІН.

Якщо врахувати це, варена картопля більше не асоціюється з діабетом. Це лише картопля фрі та картопляне пюре, останнє, мабуть, тому, що його зазвичай готують з маслом, вершками тощо.

Їжте овочі

Пан Покхарел сказав, що результати дослідження показують, що овочі можуть відігравати ключову роль у зниженні рівня діабету 2 типу, оскільки люди, які їли багато листової зелені та хрестоцвітних овочів, таких як шпинат, салат, брокколі та цвітна капуста, мали значно менший ризик розвитку захворювання. Він сказав, що зв’язок між овочами та діабетом повинен бути включений до громадських рекомендацій щодо харчування, як і користь від вживання картоплі.

“ВИСНОВОК ПРО ТЕ, ЩО ОВОЧІ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК РОЗВИТКУ ДІАБЕТУ, МАЄ ВИРІШАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я, І МИ НЕ ПОВИННІ ЙОГО ІГНОРУВАТИ», — СКАЗАВ ВІН.

Що стосується картоплі, ока вчені не можуть сказати, що вона корисна з точки зору діабету 2 типу, але вона також непогана, якщо її готувати здоровим способом.

Потрібно розділити картоплю та інші овочі щодо повідомлень про профілактику захворювань, але Заміна рафінованих злаків, таких як білий рис та макарони, картоплею може покращити якість вашого раціону через клітковину та інші поживні речовини, що містяться в картоплі.

Пан Покхарел сказав, що людям слід порадити збільшити споживання овочів — і вони можуть включати картоплю, за умови, що вони виключають деякі шкідливі для здоров’я добавки, такі як вершкове масло, вершки та масло.

“У КАРТОПЛІ Є КЛІТКОВИНА ТА ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ, ЯКІ КОРИСНІ ДЛЯ ВАС», — СКАЗАВ ВІН.

Люди кажуть, що вуглеводи шкідливі, але це більше пов’язано з типом вуглеводів, які ви їсте; порівняно з чимось на зразок білого рису, варена картопля-це якісний вуглевод. Потрібно просто стежити за тим, як його готувати: не їсти картоплю фрі або пюре з добавками весь час.

“Споживання овочів, але не картоплі, пов’язане з меншим ризиком діабету 2 типу в датській групі дієтологів, онкологів та медичних працівників» було опубліковано в журналі Diabetes Care.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар