додому Поради

Бабусині забобони про посуд: народні прикмети та їх значення

19

Народні прикмети, пов’язані зі столовими приладами, займають важливе місце в культурних традиціях багатьох народів. Вірування в їх силу передаються з покоління в покоління. Ось декілька найпоширеніших забобонів, які стосуються ложок, виделок та ножів.

Ложка голови сімейства

З давніх часів вважалося, що найбільша ложка в домі має належати голові сімейства. Це символізувало його статус та важливість у родині. Проте використовувати цю ложку для помішування їжі категорично заборонялося. Вважалося, що так можна накликати сварки та конфлікти “на порожньому місці”.

Шум посуду

Щоб уникнути сварок, господині намагалися не шуміти посудом під час прибирання зі столу. Вірили, що гучне прибирання може призвести до порожніх клопотів та конфліктів у родині. Тому посуд зі столу потрібно прибирати тихо та акуратно.

Ложка на тарілці

Згідно з народними прикметами, не можна “вішати” ложку на тарілку. Це вважалося поганою ознакою, яка могла накликати нещастя в дім.

Використання чужої ложки

Щоб уникнути хвороб, в жодному разі не можна користуватися чужою ложкою. Вірили, що це може передати недуги від однієї людини до іншої.

Миття посуду одразу після їжі

Господині, які миють посуд одразу після їжі, можуть накликати на свою родину неприємності. Вважалося, що краще трохи відпочити після їжі та вимити начиння пізніше. Це давало можливість їжі “осісти” та уникнути негараздів.

Витирати столові прибори

Столові прибори, за повір’ями, не можна витирати. Їх слід поставити або повісити так, щоб вода безперешкодно з них стікала. Вважалося, що витирати прибори – це погана прикмета, яка могла накликати на родину неприємності.

Висновок

Народні прикмети та забобони часто базуються на давніх віруваннях і досвіді предків. Вони можуть здаватися дивними або нелогічними, але в культурному контексті мають глибоке символічне значення. Дотримання таких традицій може бути способом збереження культурної спадщини та створення гармонії в родині.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут