додому Дім і затишок

5 головних помилок при проектуванні дитячої кімнати

Дитяча кімната — одна з самих важливих зон у вашому домі. Саме від того, якою ви її зробите, і буде залежати настрій дитини, відчуття комфорту і захищеності. Здавалося б, немає нічого простіше, ніж створити дизайн для найбільш улюбленого члена своєї сім’ї. Однак ця задача зовсім не така легка, якою вона бачиться креативним батькам. Ілля Мейтіс, керівник архітектурного бюро «Архкон», підкаже, як уникнути 5 найбільш глобальних помилок при проектуванні і декоруванні дитячої.

foto_poradnica_28.10.2014-08 (Копіювати)

Помилка №1: неправильне розташування

Бажано, щоб кімната дитини перебувала якнайдалі від вхідних дверей, кухні і вітальні. Це має бути простір, який не пропускає в себе сторонні шуми і непотрібні звуки. Тільки за такої умови ви збережете сон малюка міцним, а нервову систему стійкою. Якщо розташувати кімнату таким чином не вдається, необхідно продумати систему додаткової звукоізоляції, і, якщо можливо, створити штучний тамбур перед входом у кімнату, а в ньому можна розмістити, наприклад, гардеробну дитини.

Помилка №2: недостатнє освітлення

Якщо у вас міська квартира, недостатнє освітлення можна компенсувати правильно підібраною кольоровою гамою.

Діти — квіти життя, тому їм необхідно максимальна кількість денного світла. Яскраве природне світло має велике значення. Воно формує комфортну і теплу атмосферу. Оптимальна орієнтація кімнати на схід, південний схід або південь. Якщо ви плануєте заміський будинок, то питання освітленості вирішується за рахунок потрібної площі віконних прорізів і розташування кімнати в будинку. Якщо у вас міська квартира, недостатнє освітлення можна компенсувати правильно підібраною кольоровою гамою («сонячні кольори») і комбінацією різних прийомів штучного освітлення.

Помилка №3: кричущі кольори

Так, діти дійсно люблять яскраві і навіть кислотно-неонові кольори. Однак, враховуючи те, що багато дітей сьогодні гіперактивні, варто уникати такої колористики, тому що вона сприяє надмірній збудливості. Досить додати кілька елементів в улюблений «активний» колір, наприклад, подушку чи спинку стільців.

foto_poradnica_28.10.2014-08-01 (Копіювати)

Помилка №4: декорування в стилі певного мультфільму або кіно

Якщо сьогодні вашому маляті подобається Спанч Боб, можливо, завтра він вже буде в захваті від Залізної Людини.

Діти дуже швидко ростуть. І якщо сьогодні вашому маляті подобається Спанч Боб, можливо, завтра він вже буде в захваті від Залізної Людини. І кімнаті буде складно встигати приймати вигляд у відповідності з новими смаками свого маленького господаря. А ось плакат з улюбленим персонажем або пара ваз з його зображенням легко міняється на інші. Також існують серії меблів для дитячих кімнат, в яких є можливість використовувати фасади як раму для малюнків або постерів, а також замінювати їх по мірі зміни захоплень вашого чада.

Помилка №5: недооцінку важливості систем зберігання

Вже на етапі проектування дитячої кімнати ви повинні розуміти, яким чином гармонійно інтегрувати в дизайн всілякі системи зберігання — полиці, коробки, корзини, тумбочки і т.д. У дітей більше, ніж у будь-яких інших членів сім’ї, речей — це іграшки, книги, спортивні приналежності і маса всього, що буде хаотично розкидано, якщо упустити цей момент з виду. Якщо кімната не дуже велика, необхідно по максимуму використовувати всі можливості: наприклад, задіяти подкроватное простір і максимально використовувати стіни.

Порада від Іллі Мейтіса:

«Насправді, дитяча кімната — один з найскладніших моментів у проектуванні. На відміну від «дорослих», дитяча — це багатофункціональна зона і, по суті, дуже часто — «квартира в квартирі». Які б не були розміри, необхідно передбачити зону для ігор і спорту, для занять, для спілкування з друзями.

Дитина росте, змінюється, і чудово, якщо ви з самого початку передбачте те, як його кімната зможе також змінюватися, залишаючись при цьому функціонально зручною і звичною. Завдання дизайнера — передбачити при початковому проектуванні можливі зміни і запропонувати вам такий план, при якому ви могли б реалізувати всі свої задуми, не викликавши у малюка почуття протесту.»