додому Краса і здоров'я

12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло

304

Багато хто з нас витрачає багато часу на турботу про своє тіло правильно харчуючись, займаючись спортом та доглядаючи за собою. Але хоча ці звички можуть змусити вас сяяти від гордості, вони не можуть стерти той факт, що наші тіла насправді досить грубі. Ось 12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло.

Ваше волосся випадає

12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло

Для деяких з нас наше волосся нерозривно пов’язане з іміджем, і ми витрачаємо багато часу і грошей задоволення кожної його потреби (реальної чи уявної). Але факт у тому, що навіть при всій цій турботливості у нас щодня випадає 60-100 волосся, і ми нічого не можемо з цим поробити.

Волоси неймовірно міцні

Волосся в основному складаються з білка, тобто зв’язки амінокислот, з’єднаних разом, які утворюють неймовірно міцний ланцюг, званий кератином. Зв’язки між цими амінокислотами так важко розірвати, що іноді для роботи необхідно використовувати агресивні хімічні речовини, наприклад, ті, які містяться в засобах для чищення труб.

У ваших віях живуть кліщі

Одна з останніх популярних косметичних процедур — це нарощування вій, бо чому б і ні? Довгі вії нібито = краса + молодість, принаймні, до тих пір, поки ви не дізнаєтеся про істоти, які люблять жити в них.

12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло

Вії є домом для паразитичних кліщів, званих Demodex folliculorum, які люблять зариватися глибоко у волосяний фолікул. Ці мікроскопічні звірі харчуються омертвілими клітинами шкіри, брудом та маслом, і вони дуже люблять стару косметику. Що ще страшніше, так це те, що вони мають 95% населення, і ми мало що можемо з цим поробити.

У вас багато слини

Слини важливі як полегшення їди, а й необхідні підтримки загального здоров’я порожнини рота. Щоб виконати цю роботу достатньо, ми виробляємо від 1 до 2 літрів цієї речовини щодня.

На додаток до ферментів для травлення їжі, слина містить бактерії, білки та мінерали, а також частини вашого тіла, тобто клітини, які відокремлюються зсередини вашого рота. Саме тому слина може бути використана щодо тесту ДНК.

У вас унікальний відбиток мови

12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло

Висуньте мову і добре подивіться на неї. Наука виявила, що не лише форма, а й текстура поверхні мови є унікальною для кожної людини.

У вас можуть бути камені в мигдаликах

Ви можете помітити в мигдаликах дивні білі шматочки чогось, що виглядає як маленькі камінці. Вони називаються камінням мигдаликів (тонзилолітами), і є затверділим скупченням частинок їжі, мертвих клітин шкіри, бактерій і слизу. Вони дуже поширені, і також дуже пахнуть.

Ваше тіло повне бактерій

Людське тіло містить близько 40 трлн бактерій. Що ще моторошніше, так це те, що в ньому вдесятеро більше бактеріальних клітин, ніж у своїх клітин організму. Тільки в наших пупках мешкає 1400 різних типів бактерій. Багато хто з цих бактерій, також відомі як мікробіом, необхідні для здоров’я. Бактерії в нашому організмі можуть впливати на наш настрій і те, як ми впораємося зі стресом. Вони є ключовим виробником нейромедіатора серотоніну, що викликає гарне самопочуття.

12 дивних речей, яких ви не знали про своє тіло

Найбільша концентрація бактерій знаходиться в нашому кишечнику, де вони грають безліч ролей, таких як вироблення ферментів, що перетравлюють їжу, і турбота про наш загальний імунітет. Тим не менш, ми втрачаємо близько 3 трильйонів щоразу, коли ходимо в туалет.

Гази в живіт цікавіші, ніж ви думаєте

Люди пускають гази в середньому 14 разів на день (хоча багато хто з нас намагається приховати цей факт). Пук складається із різних типів газів. Хоча концентрації будуть змінюватися в залежності від того, що і як швидко ми їмо, наш пук зазвичай містить суміш метану, сірководню, азоту, кисню, аміаку та вуглекислого газу. Саме у співвідношенні цих газів один до одного можна звинуватити чудовий аромат, пов’язаний із метеоризмом.

Моча може використовуватися для пом’якшення шкіри

Якщо вам коли-небудь знадобиться пом’якшити своє нове шкіряне взуття, ви можете заощадити та використати свою сечу! Існує безліч документів, що свідчать про те, що протягом усієї історії сеча мала безліч застосувань у текстильній промисловості, тому що вона містить аміак.

У ваших яєчників можуть вирости зуби

Можливо, найжахливішим фактом з усіх є те, що в статевих залозах людини, тобто в основних органах нашої репродуктивної системи, можуть вирости кісти, які називаються “тератомами”. Вони частіше зустрічаються в жіночих яєчниках, але можуть бути виявлені й у яєчках. Ці кісти складаються з статевих клітин і здатні вирощувати шкіру, волосся, жир та ЗУБИ! У середньому наш організм виробляє 1,5 л (це 6,3 склянки) слизу на день. Запропонуйте цей самородок мудрості наступного разу, коли намагатиметеся справити враження на свого боса на корпоративі, і ви гарантовано отримаєте підвищення!

Ви линяєте

І останнє, але не менш важливе: ви втрачаєте від 30 000 до 40 000 клітин шкіри щогодини і в цілому мільйон щодня. Вони приземляються скрізь, де ви знаходитесь: на вашій кухні, у вашому постільному приладді, у вашій машині.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар