додому Дім і затишок

Заміокулькас: особливості догляду

218

У статті буде розказано, як доглядати за красивою кімнатною рослиною – заміокулькасом.

Заміокулькас-красива декоративно-листяна кімнатна рослина. Його ще називають “доларовим деревом”, оскільки вважається, що він притягує достаток для свого власника. У догляді він невибагливий. Добре себе почуває при температурі від 16 до 28 градусів. Але різко міняти температурні умови його життя не рекомендується.

Вологість. В цьому відношенні заміокулькас також не вимогливий. Переносить будь-яку вологість і сухе повітря. Взимку може спокійно стояти поруч з горяєю батареєю. Проте, так як листя рослини покриваються пилом, іноді йому потрібно влаштовувати теплий душ, протирати листя вологою ганчірочкою.

Освітлення. В цілому світлого дня в 6-8 годин для заміокулькаса досить. Він може спокійно рости і в півтіні. Хоча все-таки для цієї рослини рекомендується розсіяне освітлення. Заміокулькас виростає великим, тому постійно тримати на підвіконні його не вийде. Необхідно заздалегідь підготувати в квартирі місце, щоб світла йому вистачало. Влітку рослину можна виносити на балкон. Взимку необхідно поставити ближче до вікна, іноді включати штучне освітлення – фітолампу.

Підгодівля. Заміокулькас необхідно підгодовувати не більше 1 разу на тиждень. В якості підгодівлі використовують добрива для сукулентів і кактусів. У період спокою рослина можна не удобрювати.

Полив. Заміокулькас любить помірний полив. Від переливу і застою води коренева система починає гнити, і рослина може просто загинути, тому важливо прибирати з піддону зайву вологу. Влітку “доларове дерево” поливають 1-2 рази на тиждень. Взимку полив скорочують до 2 разів на місяць. Іноді заміокулькас починає скидати свої красиві листочки: це означає, що він хоче пити, йому не вистаче води, він вимагає себе полити.

Ґрунт. До грунту “доларове дерево” також невибагливо, але все ж є кілька вимог: грунт повинен бути пухким, добре пропускати повітря і воду. Можна придбати вже готовий грунт для сукулентів або фікусів. Або можна його скласти самостійно: він повинен складатися з рівних частин садової і дернової землі і декількох частин піску, необхідно також додати в цю суміш шматочки деревного вугілля.

Пересадження. Після покупки в магазині будь-яке кімнатна рослина, в тому числі і заміокулькас, необхідно залишити в тому горщику, в якому його купили. Рослина повинна звикнути до нових умов свого проживання, адаптуватися. Після цього акуратно пересадити, очищаючи кореневу систему від транспортувального грунту. Молодий заміокулькас пересаджують щороку навесні. Виросло і зріле “доларове дерево” пересаджують один раз в 2-3 роки.

Джерело

Додати коментар