додому Сім'я і відносини

Зачаття дитини в алкогольному сп’янінні: вирішення проблеми

Про те, що алкоголь під час вагітності вкрай шкідливий, вчені та лікарі говорили вже давно. У найбільш важких випадках він може стати причиною фетального алкогольного синдрому, який негативно впливає на фізичний і психічний розвиток дитини. Однак величезна кількість жінок і чоловіків регулярно вживають ту чи іншу кількість алкоголю, і зачаття дитини в алкогольному сп’янінні відбувається досить часто. Більше того, нерідко жінки продовжують вживати алкоголь в першому триместрі, поки ще не знаючи про свою вагітність, а деякі роблять це і після того, як дізнаються про неї.

25-02-15-foto-700x467-1 (2)

Чим небезпечне зачаття дитини в алкогольному сп’янінні

Перша і, мабуть, найбільш очевидна небезпека такого зачаття полягає в тому, що воно може бути випадковим і небажаним. Перебуваючи в стані сп’яніння, людина втрачає пильність, її здатність тверезо оцінювати ризики стає слабкішою. Не дивно, що п’яні люди частіше погоджуються на небезпечний секс, в тому числі і з людьми, яких вони ледь знають. При цьому існує ризик не тільки завагітніти, але і заразитися різними захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Вони, а також лікарські препарати, що використовуються для їх лікування, можуть завдати серйозної шкоди плоду. Крім цього, небажана вагітність, особливо якщо батьком не є постійний партнер жінки, може спричинити за собою цілий ряд психологічних і фінансових проблем.

Зачаття дитини в стані алкогольного сп’яніння також може мати серйозні наслідки для здоров’я малюка. Мабуть, найважчим з таких наслідків є фетальний алкогольний синдром. Імовірність того, що це порушення розвинеться, якщо один або обоє батьків трохи випили перед зачаттям, невелика. Однак якщо вони були дуже п’яні, або якщо жінка буде продовжувати вживати алкоголь після зачаття, ризики істотно зростають.

Всупереч поширеній думці про те, що чоловіки можуть пити, не завдаючи шкоди майбутнім дітям, алкоголь в організмі батька теж є потенційно небезпечним для дитини. Якщо чоловік був п’яний тільки під час зачаття, ризик буде мінімальним і, швидше за все, дитина народиться здоровою. Однак якщо він регулярно зловживає алкоголем протягом тривалого часу, це може призвести до різних пороків розвитку у дитини.

Крім фетального алкогольного синдрому, зачаття дитини в алкогольному сп’янінні і вживання алкоголю на початку вагітності може призвести до передчасних родів, викидня, низької ваги при народженні.

Жінкам, які намагаються завагітніти, рекомендується скоротити споживання алкоголю до однієї-двох одиниць на тиждень або краще зовсім відмовитися від його вживання. Чоловікам, які збираються стати батьками, також не рекомендується вживати алкоголь перед планованим зачаттям. Хоча немає способу напевно захистити дитину від будь-яких хвороб, чим здорові батьки, тим вищі її шанси народиться здоровою.

Що робити, якщо зачаття в алкогольному сп’янінні вже відбулося

Перш за все, звичайно, не варто панікувати. Якщо у вас і вашого партнера немає алкогольної залежності та інших серйозних проблем зі здоров’ям, вірогідність народження здорової дитини дуже висока або вона буде ще вищою, якщо ви подбаєте про те, щоб ваша вагітність протікала нормально. Для цього:

Зверніться до лікаря і пройдіть всі необхідні обстеження для майбутніх мам. Ви також можете повідомити лікаря, що зачаття відбулося, коли ви були п’яні, а також розповісти, як багато і часто ви пили до вагітності. Швидше за все, він скаже вам, що про це потрібно було турбуватися, однак якщо ви сильно зловживали алкоголем і це призвело до тих чи інших проблем зі здоров’ям, вам може знадобитися додаткове обстеження.

Відмовтеся від алкоголю. Позитивний результат домашнього тесту на вагітність повинен бути сигналом до того, що в найближчі місяці вас чекає життя без алкогольних напоїв. Пам’ятайте, що алкоголь швидко проникає крізь плаценту і проникає в організм плоду. Чим більше ви п’єте під час вагітності, тим більша ймовірність того, що це призведе до сумних наслідків, але вживання навіть невеликих доз алкоголю може бути небезпечним. Тому майбутнім мамам рекомендується не пити взагалі. Якщо вам складно відмовитися від алкоголю, зверніться до фахівця — можливо, вам знадобиться допомога в подоланні алкогольної залежності.

Слідкуйте за харчуванням. Можливо, це здасться вам дивним, але необхідність «їсти за двох» під час вагітності не означає, що потрібно різко збільшити калорійність свого раціону. Вагітній жінці слід вживати лише 300-500 ккал понад свою звичайну норму. Також рекомендується збільшити споживання білка з звичайних 45 г до 70 г в день. Раціон вагітної жінки повинен бути максимально різноманітним, однак є ряд продуктів, від яких слід відмовитися. До таких належать, наприклад, будь-які види фастфуду, маргарин, непастеризоване молоко, морепродукти, які не пройшли термічну обробку, м’ясо з кров’ю.

Приймайте пренатальні вітаміни. Вживання алкоголю призводить до браку певних вітамінів і мінералів, але за допомогою вітамінних добавок це можна швидко виправити. Чому важливо використовувати саме пренатальні вітаміни? Вони розроблені спеціально для вагітних жінок і містять більше заліза і фолієвої кислоти, ніж звичайні мультивітаміни — ці речовини особливо важливі для нормального перебігу вагітності.

Займайтеся спортом і гуляйте. Фізична активність допомагає поліпшити кровообіг, впоратися зі стресом, запобігти появі зайвої ваги.

Киньте палити. Куріння вважається не таким небезпечним для плоду, як алкоголь, але і воно може привести до ряду проблем, серед яких — підвищена вірогідність викидня, уповільнений ріст, відшарування плаценти, передчасні пологи. Крім цього, деякі дослідники пов’язують куріння під час вагітності з появою таких вад розвитку, як заяча губа і вовча паща. Кинути палити не пізно на будь-якому терміні вагітності. Кожна не викурена сигарета, як і кожна не випита порція алкоголю, підвищує шанси вашої дитини народитися здоровою. Потрібно подбати і про те, як захистити себе від пасивного куріння. Якщо хтось із членів вашої родини курить, попросіть їх робити це поза домом і намагайтеся рідше бувати в громадських місцях, де люди багато курять.

Скоротіть споживання кофеїну до 200 мг на день.

Подбайте про своє емоційне благополуччя. Постарайтеся зробити все, щоб ваша вагітність протікала спокійно, в оточенні розуміючих і дбайливих людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут