додому Краса і здоров'я

Які продукти корисні в разі запалення

254

Організм людини реагує на зовнішні та внутрішні подразнювальні чинники. Щоб стабілізувати стан, виникає запальний процес. Коли він переходить у хронічну форму, починається хвороба. Для протидії необхідно вживати продукти, багаті антиоксидантами, що захищають клітини від руйнування.

by @user9023173

Ягоди

Ожина, малина, чорниці та полуниці – джерела антоціанів. Сполуки мають протизапальну дію, підтримують імунітет. Ці ягоди містять вітаміни, мінерали та клітковину, корисні для здоров’я.

Авокадо

Вживання плодів знижує ризик розвитку захворювань серця і ракових пухлин. Це пов’язано з наявністю в складі мононенасичених жирів і антиоксидантів, що захищають клітини від ураження. Авокадо містить харчові волокна, магній і калій.

Риба жирних сортів

У разі хвороби необхідно включити в раціон сардини, лосось, скумбрію та оселедець. Ці продукти мають у складі кислоти Омега-3, які в організмі перетворюються на речовини з протизапальною дією.

Хрестоцвіті овочі

До цієї категорії входять брюссельська та цвітна капусти. Вони багаті антиоксидатом сульфорафаном. Природна сполука справляє протизапальний ефект, захищає клітини від окислення і руйнування.

Перець

Користь здоров’ю приносять солодкі та гострі сорти. Болгарський перець – джерело потужного антиоксиданту вітаміну С. Не менший цілющий ефект справляє чилі, який містить кислоти, що зупиняють процеси старіння і запалення.

Куркума

Східну спецію рекомендують додавати до страв під час хвороби. Вона містить протизапальну речовину куркумін. Щоденне вживання полегшить стан при артриті та інших захворюваннях.

Зелений чай

Напій має в складі компонент, який знижує пошкодження клітин і вироблення білків, що провокують запальний процес. Такий чай слід пити під час хвороб і для профілактики їх виникнення.

Виноград

Ягоди мають унікальні властивості. Вони знижують імовірність розвитку хвороби Альцгеймера, діабету, порушень зору та функцій серця. Виноград містить сполуки, які зупиняють запалення.

Оливкова олія

Продукт входить до багатьох дієт для зміцнення здоров’я і схуднення. Олія знижує ризик захворювань судин, серця, мозку. Завдяки жирним кислотам вона протидіє будь-яким запальним процесам.

Помідори

Дивовижний продукт, необхідний для здоров’я, містить потужні антиоксиданти – лікопін, вітамін С. Томати рекомендують вживати в разі онкології, хвороб, спричинених запаленнями. Їхні властивості поліпшуються в разі термічної обробки та додавання олії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут