додому Сім'я та стосунки

Як зробити свекруху своєю союзницею

1562

Більшість жінок характеризують свої стосунки зі свекрухою однією фразою: «Не склалося!», незалежно від того проживають вони на одній території з мамою чоловіка або зустрічаються з нею періодично.

Сімейні психологи часто задають жінкам, які не знайшли спільну мову зі свекрухою, одне питання: «А ви намагалися зробити свекруху своєю соратницею?». Щоб знайти спільну мову з мамою вашої коханої людини, необхідно в першу чергу визначити до якого психологічного типу вона належить, і які дії ви повинні зробити виходячи з отриманої інформації, щоб налагодити з нею контакт.

Як зробити свекруху своєю союзницею

Психологи умовно поділяють поведінку свекрухи на п’ять типів. Розглянемо їх більш докладно.

Диктатор

До даного типу належать гіперактивні жінки, які прагнуть контролювати сімейне життя улюбленого сина. При цьому вони вимагають, щоб до їхньої думки і порад з поточних питань ставилися завжди з великою увагою і повагою. Даному типу свекрух не подобається будь-які дії невістки, навіть якщо вони виконані ідеально. Свекруха постійно незадоволена тим, як невістка готує, прибирає, пере і піклується про її любого синочка. Така свекруха безцеремонна в усіх відношеннях. Які ж дії вам зробити, щоб свекруха побачила в вас не суперницю, а союзницю?

У першу чергу вам потрібно позбутися негативних емоцій, які є передумовою до розвитку конфліктних ситуацій. Адже ваш внутрішній спокій допоможе легше переносити критику свекрухи. Намагайтеся завжди говорити про маму вашого чоловіка шанобливо, незалежно від її ставлення до вас. Можете частіше радитися з нею перед прийняттям якогось важливого рішення. Така тактика поведінки допоможе швидше зблизити вас з жінкою, яка любить контролювати ситуацію у вашій родині.

Квочка

Це особливий різновид свекрухи-диктатора, тільки більш хитра. Проявляється даний тип поведінки в надмірній дбайливості. Свекруха не залишає невістку ні на секунду, так як завжди прагне їй допомогти, пояснити або підказати. При цьому мама чоловіка краще невістки розбирається не тільки в премудростях кулінарії, прибиранні, пранні та інших домашніх справ, а також у вихованні онуків. Така свекруха не буде з’ясовувати стосунків з невісткою, і критикувати її в присутності сина. Навпаки, вона буде завжди ласкава й уважна до вас. При цьому свекруха-квочка просто почне порівнювати вас з власною персоною за допомогою наочних прикладів. Витримати таке зайво нав’язливе суперництво досить складно. Що ж зробити в ситуації, що склалася?

Щоб свекруху-квочку перетворити на свою соратницю потрібно включити всю свою чарівність. Робіть все так, як радить вам мама чоловіка: тарілки витирайте тільки за годинниковою стрілкою, готуйте пироги по її фірмовим рецептом, дитячі речі пропрасовуйте кілька разів і т.д. Не забувайте дякувати свекрусі за увагу, корисні поради і допомогу у веденні домашнього господарства. Перетворитеся на очах свекрухи в ідеальну невістку і дбайливу дружину.

Вередлива дитина

Свекруха даного психологічного типу постійно вимагає від сина уваги і турботи. Вона регулярно порушує ваші сімейні плани тим, що використовує тактику емоційного шантажу. Наприклад, може зателефонувати пізно ввечері у вихідний день і сказати, що дуже захворіла. В результаті, чоловік кидає всі справи і мчить рятувати кохану маму. А на ділі виявиться, що у свекрухи просто розболілася голова. Без допомоги сина мама не може самостійно сходити в поліклініку або за покупками в магазин. Вона прагне утримати увагу сина всілякими способами. Як впоратися невістці з емоційним шантажем свекрухи так, щоб дві жінки залишилися в добрих стосунках?

Переконайте свекруха в тому, що син її як і раніше любить, і вона є шановним членом вашої родини. Відвідуйте частіше свекруху і запрошуйте її на ваші сімейні заходи. М’яко поясніть їй, що у сина вже немає стільки вільного часу, щоб постійно знаходиться поруч з нею.

Союзниця

Свекруха-союзниця намагається відразу налагодити позитивний контакт з невісткою і стати з нею відмінними подругами. Але така ідилія триває до першої конфліктної ситуації у вашій родині. Свекруха-союзниця починає відразу втручатися зі своїми рекомендаціями та порадами. Вона буде вказувати на помилки невістки або навпаки засуджувати дії сина, всіляко налаштовуючи вас проти нього. Як зберегти хороші взаємини зі свекрухою-союзницею і пояснити їй, що третій зайвий у врегулюванні сімейних відносин?

Слід зазначити, що даний психологічний тип свекрух найбільш адекватний. Якщо ви зважитеся доступно і спокійно з допомогою конструктивного діалогу пояснити свекрусі, що особисті відносини є справою тільки двох людей, то вона обов’язково вас зрозуміє і «виправиться». Не вдавайтеся до сварок і іншим конфліктних дій. Переключіть її увагу з ваших сімейних відносин на другий гідний об’єкт. Попросіть її приділяти більше часу онукам або допомогти вам вести домашнє господарство.

Шпигунка

Свекруха-шпигунка культивує все, що породжує між її сином і невісткою недовіру і ревностн стосунки. Так, вона може говорити синові про невірність його дружини або розповідати йому про те, що бачила вас у компанії незнайомих чоловіків. Вона вважає, що ви недостойні її сина або недостатньо сильно, на її думку, любите його. Що ж робити?

Не реагуйте на її хитрощі і провокації. Зберігайте спокій і душевну рівновагу. Стати з чоловіком єдиним цілим, демонструючи відданість і любов. Свекруха, помітивши вашу взаємну любов, обов’язково припинить вносити розбрат у ваші взаємини з чоловіком.

Звичайно, на сьогоднішній день не придумані точні дії для налагодження бездоганних відносин між невісткою та свекрухою. Багато жінок осягають це мистецтво протягом усього життя і до кінця не можуть розкрити всі його особливості і секрети.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут