додому Поради

Як уникнути деменції: 5 способів зберегти молодість мозку

138

Мозок кожної людини змінюється з віком, а разом з ним змінюються і психічні функції. До них відносяться пам’ять, увага, мислення, сприйняття і мова. Зниження розумового розвитку – це з найсерйозніших наслідків старіння. Однак когнітивні порушення, які призводять до деменції, не є неминучими.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Підтримувати роботу мозку і піклуватися про його здоров’я потрібно починати якомога раніше, щоб знизити ризик деменції. Давно відомо, що стимулювати правильну роботу органу допомагають різна розумова діяльність, фізичні вправи, збалансована дієта, відмова від шкідливих звичок, таких як куріння і алкоголь. Є й інші неочевидні способи зберегти молодість мозку.

Турбота про емоції

Люди, які перебувають у стані тривоги, депресії, недосипання або виснаження, як правило, погано проходять тести на когнітивні функції. Тому хороше психічне здоров’я і сон дуже важливі для мозку. Більш того, депресія є загальновизнаним фактором ризику деменції, відзначається в дослідженні.

Захист голови від травм

Помірні і важкі травми голови, навіть без діагностованого струсу мозку, збільшують ризик когнітивних порушень. У роботі, опублікованій в журналі Arch Neurol, говориться, що перенесені черепно-мозкові травми в ранньому або середньому віці пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції в пізньому віці. Аналіз показує, що помірна і важка ЧМТ збільшують ризик недоумства в два-чотири рази.

Створення міцних соціальних зв’язків

Сильні соціальні зв’язки знижують ризик деменції. Більш того це пов’язують з більш низьким кров’яним тиском і збільшенням тривалості життя. В одному з наукових оглядів наголошується, що високий ступінь соціальної залученості, міцний шлюб, життя з кимось і відсутність самотності може мати захисний ефект від розвитку деменції.

Нормальний кров’яний тиск

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Джона Хопкінса (Johns Hopkins University), високий кров’яний тиск в середньому віці збільшує ризик зниження когнітивних функцій в літньому віці. Тому необхідно постаратися захистити організм від гіпертонії і тримати кров’яний тиск в нормі.

Достатній рівень холестерину

Високий рівень “поганого” холестерину також пов’язаний з ризиком раннього початку хвороби Альцгеймера, говориться в науковому журналі JAMA Neurology. На рівень холестерину в організмі впливає безліч факторів, в тому числі харчування, фізичні навантаження, сон.

Товариство Альцгеймера (Alzheimer’s Society) зазначає, що середній вік-від 40 до 60 років – хороший час, щоб почати вживати заходів щодо зниження ризику розвитку недоумства, хоча це корисно робити в будь-якому віці. “Зміни мозку, що викликають слабоумство, можуть початися за роки або навіть десятиліття до появи симптомів. Якщо ви зараз ведете здоровий спосіб життя, ви зменшуєте шанси, що ці зміни в мозку відбудуться”, – кажуть в організації.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяФлаконы инъекционные для медицины и ветеринарии
наступна статтяВід холестерину і для довголіття: чим корисна вівсянка

Додати коментар