додому Вагітність і діти

Як прищепити дитині любов до читання?

Чому дитина не любить читати? Деякі батьки скаржаться на те, що дитину просто неможливо змусити взяти в руки книги і прочитати хоч кілька сторінок. Тому вони дивуються, що відбувається з їхніми дітьми, адже спеціально для цього підбираються цікаві книжки з привабливими картинками.якщо дитина не любить читати

Вирішення проблеми чому дитина не любить читати

Існує найпростіша причина чому дитина не любить читати — це небажання дитини вчитися. Адже й так ясно, що всім дітям подобається тільки те, що у них більше всього виходить, а швидко читати книги у дітей виходить не відразу. Та й навіщо їм вчити кожну букву і розбирати слова, коли можна подивитися улюблені мультики по телевізору? І найголовніше, що все тут дуже швидко і зрозуміло, а книгу потрібно дочитати до середини, щоб дійти до чогось цікавого …

Якщо ви не залишаєте надій, що ви зможете навчити читати дитини, в такому випадку ви повинні прислухатися до порад фахівців, які стверджують, що велику роль грає не сама тривалість читання, а частота вправ, тобто ваша дитина повинна читати якомога частіше. Цей метод пояснюється тим, що через особливості пам’яті кожної людини найбільше запам’ятовується не те, що весь час знаходиться перед очима, а те, що часто мелькає.

Щоб ви могли допомогти своєму малюкові навчитися читати швидше, ви повинні займатися з ним читанням часто, але невеликими «порціями», тобто дитина повинна тренуватися не два години поспіль, а зробіть 4 заходи по кілька хвилин.

Дорослі люди переоцінюють роль спеціального відеоряду, вони вважають, що відеофільми і телевізор вже встигли свою «чорну справу» і відбивають охоту читати книги у дітей. Вважаючи так, батьки залишають свої численні спроби захопити свої дітей читанням книг, все одно толку ніякого не буде. Але це зовсім не правильно. Якщо ви наберетеся терпінням, не змушуючи свою дитину, а привчаючи і викликаючи у неї великий інтерес, ви зацікавите її захоплюючим сюжетом книги.

Пам’ятайте, що якщо ваша дитина не любить читати, то їй знадобиться режим щадного читання. Після безпосереднього прочитання кількох рядків з книги ви повинні дати дитині невеликий відпочинок. У цьому випадку вам допоможуть діафільми, оскільки під час їх перегляду дитина прочитає кілька пропозицій і буде співвідносити прочитане з тим, що він побачив у кадрі. Але діафільми потрібно також читати по черзі: одну стрічку ваша дитина, одну строчку ви.

Позитивні результати дає читання книг перед сном. Зазвичай емоційна пам’ять фокусують останні події, які відбуваються в кінці дня, а під час сну кожна людина знаходиться під враженням цих подій. Організм людини фіксує швидкість читання, після чого до неї звикає. Навіть усі школярі та студенти знають, що під час підготовки до іспитів найбільше відкладається в пам’яті саме те, що було прочитано безпосередньо перед сном.

Дізнайтесь більше:

Не менш важливо, які саме книжки потрапляють до рук вашим дітям. Багато батьків не контролюють, які книжки взяла у руки їх дитина, що вона принесла від своїх друзів і запоями читає, закрившись у своїй кімнаті. Погана книга може зіпсувати смак і забирає багато часу у хороших книг. Внаслідок цього звичка до поганих книг, або звичка до хорошим залишиться у вашої дитини на довгі роки. Саме тому дуже важливо здійснювати батьківський контроль над правильним вибором книг.

А щоб вам було простіше здійснювати такий контроль, ви повинні мати при собі список літератури, який зазвичай видають учням в школі перед літніми канікулами. Маючи на руках такий список, ви зможете вільно орієнтуватися в широкому асортименті дитячої літератури. Крім того, ви й самі могли б прочитати ці книги.

Якщо ваша дитина не любить читати, бажано обговорювати з нею все прочитане в книзі. Це дуже корисно для розвитку мови вашого малюка, крім цього дитина повинна розуміти весь зміст прочитаного в книзі. Щоб ваша дитина почала читати книги і полюбила їх, ви повинні запастися терпінням і незабаром у вас обов’язково все вийде.

1 коментар

  1. Можу порадити також дитячі журнали, наприклад Пізнайко. На відміну від книжок, в ньому містяться різні завдання на розвиток логіки у дитини, розмальовок та настільних ігор. Сама передплачую для доньки вже декілька років, добре те, що він є в різних вікових категоріях, що досить зручно. Раджу!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут