додому Поради

Як очистити холодильник — відео

Холодильник повинен бути найчистішим місцем у будинку, адже там зберігаються продукти харчування. Тому необхідно регулярно наводити в ньому лад: викидати зіпсовану їжу, боротися з неприємними запахами, виводити своєчасно плями, щоб не утворилася в’їдаюча жовтизна, проводити профілактику утворення цвілі, адже волога і прохолода — ідеальні умови для її існування.

02-01-15-foto-770x584-1

Відключаємо холодильник від електроживлення, щоб він розморозився. Звільняємо його від продуктів (перекладаємо їх в прохолодне місце). Знімаємо полички з дверцята, виймаємо полиці або решітки холодильної камери, а також пластикові ящики. Якщо в холодильнику передбачена водовідвідна трубка, підставляємо під неї каструлю або 5-літровий бутель. В іншому випадку обкладає його з усіх боків ганчірками, щоб тала вода вбиралася в них.

Якщо зняті частини зігрілися до кімнатної температури, приступаємо до їх очищення (інакше вони можуть тріснути). Теплою водою і м’якою ганчіркою, змоченою миючим засобом, обробляємо з усіх боків кожну деталь. Ретельно змиваємо піну, витираємо х / б рушником насухо.

Внутрішні стінки холодильника промиваємо розчином соди харчової. Пропорції: 2 ст.л. соди / 1 л гарячої води. Потім змиваємо розчин чистою водою і витираємо насухо чистим рушником.

Ущільнювач на дверцятах промиваємо гарячою мильною водою, потім висушуємо.

Піддон для стоку води нерідко стає місцем утворення цвілі. Якщо сліди цвілі помітні — промиваємо содовим розчином (1 ч.л. на склянку води), а після змочуємо поверхню оцтом. Через 5-10 хвилин моєму мильною водою, змиваємо, просушують.

На задній решітці холодильника сильно накопичується пил, хоча б раз на півроку пилососом очищаємо компресор і грати. Якщо пилосос неякісно очистив, пройдемося ще раз по решітці щіткою або пензликом.

Коли всі внутрішні поверхні очищені і висушені, залишаємо холодильник з відчиненими дверцятами хоча б на годину, щоб провітрити.

Зовнішні поверхні холодильника миємо мильною водою бажано раз на тиждень, щоб не накопичилася велика кількість пилу і бруду.

Щоб у майбутньому не виникало необхідності позбавлятися від поганих запахів, «сніжної шуби» на збірці конденсату, плісняви ??та інших неприємностей, врахуємо правила користування холодильником:

  • холодильник ставимо подалі від плити та опалювальних приладів;
  • не ставимо гарячі страви в холодильник;
  • каструлі з рідинами завжди накриваємо кришкою;
  • з жерстяних і алюмінієвих банок вміст перекладаємо в скляну банку з щільною кришкою;
  • салати та іншу їжу зберігаємо в закритих контейнерах;
  • фрукти і овочі зберігаємо в целофанових пакетах в пластиковому ящику під склом внизу холодильної камери;
  • під час довгої відсутності залишаємо холодильник порожнім, чистим, вимкненим і відкритим;
  • два рази на рік повністю розморожуємо холодильник, очищаємо його зсередини і пилососимо ґрати ззаду холодильника.

Сяючий чистотою і свіжістю холодильник — це запорука здоров’я всієї родини! Досить просто регулярно підтримувати його в порядку, дотримуючись правил, і вкрай складно виправляти допущені помилки.