додому Краса і здоров'я

Вчимося стрункості. Як почати цінувати своє тіло

373

“Перестань худнути, живи в стрункості вже сьогодні “- основна ідея книги яни Касьянової”налаштуйся на стрункість”. Схуднення для багатьох стало способом життя, а не метою. Це дорога в нікуди. Лікар-Нутриціолог і фітнес-тренер розповідає, як піти іншим шляхом.

Image by Pexels from Pixabay

Що значить жити в стрункості?

Припустимо, середня вага у вас 69 кг, а бажаний — 62 кг.схуднення — це шлях від 68 до 62 кг. і багато хто помилково вважає, що, побачивши бажану цифру, вони почнуть думати і відчувати себе по-іншому. Однак досить часто трапляється так, що дівчина худне до 62 кг, але емоції, звички і спосіб життя залишаються колишніми. Можливо, вона домоглася цього за рахунок сили волі, на дієті або таблетках — це не важливо. Але в такому випадку вона 100% набере вагу назад, тому що перед схудненням не пропрацювала звички і мислення.

Нам не стільки важлива вага, скільки усвідомлення себе і вміння цю вагу контролювати. Це як з лотереєю. Відомо кілька випадків, коли проста людина вигравав величезну суму в лотерею. Чи став він багатим? Ні. Тому що багаті люди мають зовсім інше мислення та ставлення до грошей. І ті бідняки зі своїми звичними установками просто розтринькали виграш буквально за 1-2 роки, знову повертаючись до злиднів.

Щоб бути багатим, мало отримати величезні гроші. Треба вміти ними розпоряджатися. Так само і з вагою: щоб бути стрункою, мало побачити на вагах заповітну цифру. Треба розуміти, як це зберегти.

А тепер експеримент

  • Згадайте свою бажану вагу. Візьміть папір, шматок скотча, ізоляційної стрічки.
  • Напишіть на ньому вагу, якого мрієте досягти, приклейте на ваги. Встаньте на ваги. Бачите? Ось воно, довгоочікуване число. Можна жити і радіти, правда ж?
  • Але, природно, Ви скажіть собі в дзеркалі: “Я не така! Я не виглядаю і не відчуваю себе на цю вагу”.

Тому що стрункість — це не цифри на вагах, а відчуття в нашій голові і в тілі. Не потрібно гнатися за вагою, краще навчитися відчувати себе і потреби свого організму. Важливо не просто важити 62 кг або не просто приклеїти стікер на ваги з бажаною цифрою. Важливо відчувати себе по-новому. Вести себе по-новому, вести новий спосіб життя. Тільки в цьому випадку бажаний вага залишиться назавжди.

Давайте уявимо, що кожна з нас вже сьогодні важить свої бажані 62 кг. уявімо: яку їжу ми готуємо, що ми купуємо, чим займаємося? Як ніби ми вже Та дівчинка, яка важить 62 кг, проте вона схильна до набору ваги (не будемо випускати це з уваги).

Що б вона при цьому їла? Яку б їжу вона вибирала, де купувала? Яка у неї була б активність? Які думки були б у голові? Яке було б сприйняття свого тіла?

Візьміть за практику задавати собі такі питання кожен день. Прокидайтеся вранці і промовляйте: “сьогодні я проживу цей день, як та струнка дівчина 62 кг”.

І починаємо робити це вже зараз!

Не “спершу схудну, а потім зміню звички”, а спочатку міняємо звички. Формуємо звички стрункої людини, і потім підтягується вага. Тільки так і запрацює ваше схуднення в довгостроковій перспективі.

Точно так же можна питати себе ,коли ви вибираєте їжу, накладаєте в тарілку щось і ловите себе на думці: “а я зараз роблю як та струнка дівчина, яка важить 62 кг?”Чим частіше ви будете задавати собі ці питання, тим швидше помітите, як почнуть змінюватися ваші звички.

Замість себе можна вибрати кумира, актрису, на яку хочеться бути схожою, і задавати такі ж питання про неї: стала б вона є цей торт зараз? Вийшла б вона на пробіжку або залишилася вдома?

А ще можна вибрати талісман. І якщо ви в нього повірите, то він буде працювати. Наприклад, з чим у вас асоціюється стрункість? Можливо, це гарне плаття-можна знайти кулон або браслет з силуетом і носити його на собі.

Як приклад: дівчина багато важить, і у неї гормональний дисбаланс, через який вона не може завагітніти. В такому випадку можна повісити талісман — пінеточки — на руку або просто носити їх завжди з собою. Кожен раз, коли він буде потрапляти на очі, вона буде згадувати мету свого шляху. Такі талісмани працюють як якоря, які повертають нас в “тут і зараз”, надають сил і допомагають рухатися далі. Подумайте, який талісман міг би вам допомогти на шляху до мети?

Завдання:

Наскільки вам заважає зайва вага? Як ви відчуваєте його щодня?

Багато людей починають худнути не тому, що вони цього хочуть, а тому, що так треба, так диктує суспільство, адже абсолютно кожен повинен підходити під встановлені стандарти краси і стрункості. Коли немає свого істинного запиту, будуть завжди знаходитися відмовки:” не можу”,” не виходить”,” постараюся ” тощо. В такому випадку людина просто не хоче худнути. Це не погано. Всі ми Різні, є люди, яким зайва вага дійсно ніяк не заважає.

Схуднення прекрасно для здоров’я, активності, впевненості в собі, але деякі відмінно відчувають себе в розмірі плюс сайз. Вони впевнені в собі і щасливі.

Однак багато людей живуть за принципом “собаки на цвяху”, коли їм некомфортно, але не настільки, щоб почати робити якісь дії, “встати з цвяха”. І вони продовжують лежати на цвяху і скиглити.

Зайва вага не всім заважає настільки, щоб дійсно почати щось міняти і робити.

Далі невелика вправа на цю тему:

Запишіть на аркуші паперу: “чим мені сьогодні завадила зайва вага?”

І далі три пункти:

  • описуєте ситуацію, в якій це могло статися;
  • що ви фізично при цьому відчули;
  • які емоції через це виникли.

Якщо день у день ви ніяк не відчуваєте зайву вагу, він не приносить вам фізичного або емоційного дискомфорту, то для чого його взагалі скидати? В такому випадку будь-які спроби будуть закінчуватися, ледь розпочавшись.

Якщо людина починає худнути на силі волі, тому що треба, то потім в результаті все одно перегорить і закине. Хоча, безумовно, він може віддавати собі звіт в тому, що це корисно для здоров’я, що це обрадує близьких і коханих людей. Але чи треба це особисто йому?

Які приклади можуть бути в цьому завданні: “сьогодні я після роботи піднімалася, як зазвичай, по сходах на третій поверх і відчула сильну задишку. Я притулилася до стіни, спробувала віддихатися, але десь в грудях закололо”. Це опис ситуації. Далі описуємо тілесні відчуття (в даному випадку задишка, біль в грудях, слабкість в ногах). Потім переходимо до емоцій: “мені стало так себе шкода, потім я сильно на себе розлютилася. Що ж це таке і чому я ніяк не можу нічого з собою зробити?”

Ми зараз описали конкретну ситуацію, в якій зайва вага завадила. Фокусуйтеся на фізичних відчуттях і на емоціях, тому що поки вас емоційно не турбує зайва вага, важко буде зрушити з мертвої точки. Які емоції зустрічаються найчастіше: злість, жалість, розчарування, безпорадність?

Закрийте очі, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів і уявіть, що ви вже струнка…

Що ви відчуваєте, як себе сприймаєте? Чим яскравіше будуть відчуття, емоції, чим більш наочно ви представите себе стрункою, тим яскравіше буде для вас маячок, до якого ви йдете.

Тому що без мети і наочного уявлення про майбутнє, без розвитку своїх бажань і фантазій — без усього цього мотивація швидко згасне.

Вона може спрацювати тиждень, два, три, а потім зійде нанівець. Але якщо цей маячок тримається в свідомості, тоді сам процес почне йти набагато легше.

Далі буде вправа, яке допоможе вам візуалізувати себе стрункою.

Закрийте очі, постарайтеся сісти зручно, прийняти розслаблену позу. Ноги на підлозі, руки можете покласти на коліна. Дихаємо, стежимо за своїм диханням. Представляємо, як на вдиху легкі розправляються, на видиху зменшуються.

Знову вдих — вони розправляються, на видиху-зменшуються. Всі думки з голови йдуть, а ви концентруєтеся тільки на своєму диханні і починаєте уявляти, що ви вже досягли бажаного ваги. Може, це 60 кг, може бути, 55 — у кожного свій ідеал.

Уявіть, що Ви вже зараз в цій вазі, ви перебуваєте там, де вам комфортно. Уявіть, як Ви встаєте на ваги, дивіться на цифри і бачите, що вони показують той самий бажаний вагу. Ви чітко бачите ці цифри, можете їх розглянути довше.

А потім хтось із рідних, а може, Чоловік або подруга вголос промовляє: “а ти вже важиш 55 кг!”Ви підходите до дзеркала і дивитесь на себе. Чітко бачите своє обличчя, нову фігуру, яку вже придбали. Ви стали стрункою. Розгляньте, у що ви одягнені: може бути, це гарне облягаюче плаття, що підкреслює силует, яке ви раніше соромилися надягати. Може бути, це домашня зручний одяг, а може бути, купальник або одягу зовсім немає. Стривайте, помилуйтеся своєю фігурою, розгляньте з усіх боків, посувайтеся.

“Приміряйте” стрункість на себе як одяг. Відчуйте емоції, які відчуваєте в цей момент, наскільки ви впевнені в собі. Наскільки ви стали більш щасливою, більш здоровою, більш вільною від зайвої ваги. І, коли вже надивилися, можна відкривати очі. Запам’ятайте ці відчуття. Ця вправа назвемо”стрункість в дзеркалі”.

Обов’язково виконуйте його кожен день, можна навіть 2 рази в день. Це займає зовсім небагато часу, але кожен раз буде повертати вас до: “Стоп, я ж йду до стрункості, Я розумію ,для чого мені це потрібно, і у мене вийде!”

Цікаво, що таке просте, але дуже ефективна вправа роблять далеко не всі.

Чому так?

Не всі до кінця вірять у свою стрункість. Вони не уявляють, що можуть такими стати. Але суть в тому, що можна стати такою, якою захочеш. Це абсолютно реально, і такі вправи дійсно працюють. Якщо немає віри, робіть поки без неї-як тільки побачите результати, з’явиться впевненість. Ставте будильник, наприклад, на 9 ранку і 9 вечора, можна взяти напарника — подругу, яка теж хоче схуднути. Так буде веселіше і простіше.

Стрункість – як іноземна мова, за один раз його не вивчити. Потрібен час і регулярність, щоб навчитися на ньому говорити.

Саме робота з мисленням і є той самий спосіб вивчити мову стрункості. Адже дієти працюють короткочасно, часто посилюючи порушення харчових звичок і ставлення до свого тіла. Фізична активність взагалі не про схуднення, а про здоров’я і м’язовий тонус. Навіть підрахунок калорій буде працювати, тільки поки вважаєш. Але якщо свідомо змінити образ думок, то слідом за цим зміняться і звички, тоді ви отримаєте зовсім інший результат. Для того щоб стрункість стала способом життя, її, як і іноземну мову, потрібно вчити кожен день. Адже ми дорослі, а дорослі вчаться за рахунок повторення одних і тих же дій кожен день. Наприклад, беремо за правило вести щоденник переїдання, якщо дійсно є бажання бути стрункою.

Багато людей живуть за принципом “собаки на цвяху”, коли їм некомфортно, але не настільки, щоб почати робити якісь дії, “встати з цвяха”. І вони продовжують лежати на цвяху і скиглити.

Тепер ми визначили першопричини зайвої ваги і перейшли до перших необхідних дій. Кожна вправа цієї глави важливо і потрібно. Кожне з них так чи інакше буде змінювати ваше мислення і призведе до стрункості, тому не ігноруйте їх, виконуйте регулярно і відзначайте зміни.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут