додому Вагітність і діти

Вчені: нові методи масажу і фізіотерапії збільшують частоту настання вагітності у жінок

475

Згідно з дослідженнями, опублікованими у випуску Medscape General Medicine, Ob/Gyn & Women’s Health, унікальна нова техніка масажу та фізіотерапії значно змогла збільшити частоту вагітності у безплідних жінок.

Дослідники повідомили, що метод Вурна дуже ефективний для підвищення фертильності як при природному зачатті, так і при екстракорпоральному заплідненні (ЕКЗ). У терапії не використовуються ні ліки, ні хірургічне втручання.

Дослідження природної фертильності повідомило про 71% (10/14) успішності вагітності протягом одного року після отримання нового лікування. Дев’ять з десяти жінок (90%), які завагітніли, мали доношені пологи.

Друге дослідження показало, що терапія значно збільшувала частоту настання клінічної вагітності, якщо проводилася протягом 15 місяців до екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Дві третини (67%) жінок, які отримували нехірургічну терапію, завагітніли після наступної процедури ЕКЗ, порівняно із середнім показником по країні 41%. Дослідження також показало 57% випадків вагітності серед жінок у віці 41 року і старше. Середня тривалість безпліддя у пацієнток в обох дослідженнях склала п’ять років.

“Терапія, здається, покращує фертильність у жінок з широким спектром незрозумілого або пов’язаного з адгезією безпліддя”, — сказав співавтор Річард Кінг, доктор медичних наук, незалежний гінеколог і лікар-дослідник. – У багатьох випробовуваних в анамнезі були попередні інфекції, запалення, хірургічні втручання або травми».

У дослідженні до ЕКЗ 19 з 25 жінок (76%) повідомили про вагітність, а 15 (60%) народили або все ще вагітні. Дослідження порівнювало частоту вагітності на один перенос ембріона зі свіжих, не донорських яйцеклітин з національними віковими середніми показниками, про які повідомляють американські центри контролю та профілактики захворювань (CDC). Клінічні вагітності були зареєстровані в 22 з 33 випадків перенесення ембріонів (67%), що є статистично значущою різницею на користь жінок, які отримували терапію до перенесення.

“Жодна з пацієнток ні в одному з досліджень не повідомила про будь-які спостережувані ускладнення або несприятливі побічні ефекти, — сказала Белінда Вурн, Фізіотерапевт, яка розробила методику разом зі своїм чоловіком, масажистом Ларрі Вурном. – Фактично, майже всі пацієнтки повідомили про зменшення болю, а неофіційні дані свідчать про підвищення сексуального збудження після терапії».

Дослідники вважають, що ця робота стане важливим доповненням до регулярного гінекологічного лікування і підвищить показники успіху лікарів-репродуктологів у всьому світі. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут