додому Дієти і харчування

В яких продуктах найбільше мінералів

82

Щоб організм правильно працював, йому потрібні різноманітні корисні речовини. Серед них виділяють мінерали, що беруть участь у виробленні ферментів, гормонів, впливають на мозок і серце. Є макроелементи – магній і фосфор, калій і кальцій. Не менш важливі мікроелементи – марганець і йод, хром, селен, цинк і залізо. Усі вони присутні в продуктах харчування.

Овочі

До цієї групи, багатої на мінерали, входять крес-салат і капусти: броколі, брюссельська, цвітна. Усі вони мають у складі сірку, магній, калій і кальцій, марганець. Речовини необхідні для правильного функціонування клітин.

Горіхи та насіння

Джерела кальцію, магнію, заліза і фосфору знижують рівень холестерину, корисні для роботи серця. У продукти є мідь, цинк, марганець і селен. Потрібно включити в раціон бразильський горіх, мигдаль, насіння соняшнику, гарбуза, льону.

Морепродукти

Молюски, мідії, устриці містять кислоти Омега-3, необхідні для серця і судин. Серед мінералів потрібно виділити залізо, мідь, селен і фосфор. Особлива роль відведена цинку. Він підтримує імунну систему, бере участь у поділі клітин.

Какао

Продукт, який багатий на магній, можна вживати у вигляді напою і шоколаду. Макроелемент сприяє виробленню енергії, регулює функції нервової системи. Інша важлива речовина в складі – мідь. Вона необхідна для правильного вуглеводного обміну, утворення еритроцитів.

М’ясо

Щоб наситити організм цинком, фосфором, потрібно включити в раціон яловичину і баранину. У разі дефіциту заліза корисно їсти печінку, багату міддю, селеном і вітамінами.

Цільнозернові продукти

Це джерело здорових вуглеводів і клітковини. Якщо вживати гречку, вівсянку, зародки пшениці та цільнозерновий хліб, можна поповнити запаси заліза, фосфору, цинку та селену.

Бобові

Для правильної роботи організму необхідно включити в раціон квасолю, нут, сочевицю. Ці продукти, крім клітковини і білка, мають у складі цинк і мідь, марганець, залізо і фосфор. У них містяться магній, калій, кальцій.

Яйця

Корисними мінералами багаті білок і жовток. Якщо з’їсти яйце повністю, можна поповнити запаси цинку, селену, фосфору, заліза.

Авокадо

Продукт використовують люди, які бажають знизити ризики інсульту, інфаркту, гіпертонії. Причина цього в наявності корисних жирів і мінералів, необхідних для роботи серця – калію, магнію, марганцю та міді.

Молочні продукти

Сир, йогурт відіграють важливу роль у підтримці здоров’я зубів і кісток. Це найпоширеніші джерела кальцію. Додатково в них присутні магній, фосфор, калій, мідь.

Сухофрукти

Ці продукти корисні для здоров’я серця. Курага, родзинки, чорнослив, інжир містять калій і магній. Під час їхнього вживання потрібно дотримуватися обережності через високу калорійність.

Листова зелень

Корисно включити в раціон руколу, шпинат, салати. Це джерела заліза і міді, магнію і марганцю, калію і кальцію. Низькокалорійне доповнення до будь-яких страв застосовують для зниження ризику діабету, захворювань серця.

Додати коментар