додому Поради

В яких продуктах найбільше цинку

215

Мінерал, який життєво важливий для людини, одержують із їжі. Цинк підтримує здоров’я імунної системи, нормалізує обмін речовин, сприяє загоєнню ран. При його дефіциті виникають ураження очей та шкіри, затримка росту та статевого дозрівання, імпотенція у чоловіків. Щоб уникнути проблем, необхідно включити до раціону кілька продуктів.

Фото canva.com/p/oproko/

М’ясо

Найкращі джерела мікроелемента – яловичина, баранина, свинина. Порція фаршу 100 г містить 44% добової норми цинку. Слід надати перевагу необробленому м’ясу, обмежити ковбаси, сосиски, балик, що мають величезну кількість нітратів.

Молюски

Низькокалорійний продукт має багато корисних компонентів. Найбільше цинку в устрицях. Одна штука містить добову норму мікроелемента. Трохи менше його у крабах, мідіях, креветках.

Горіхи та насіння

До раціону корисно включити кешью. Відмінні джерела цинку – насіння гарбуза, кунжуту, конопель. Їх можна використовувати як перекушування.

Овес

У яких продуктах найбільше цинку

Цільнозернові продукти містять клітковину, магній, селен залізо, марганець, фосфор і цинк. Овес має у складі речовини (фітати), які пов’язують мікроелемент та гальмують його засвоєння організмом.

Молочні продукти

Близько 30% норми цинку забезпечують 100 г сиру чеддер. У склянці молока його 9%. Такі продукти потрібно вживати щодня.

Яйця

Це джерело високоякісного білка, який додатково містить вітаміни групи В, селен, корисні жири. Цинку в одному яйці – 5% від добового нормативу.

Бобові

Квасоля, сочевиця, нут багаті на клітковину, рослинні білки та інші поживні речовини. У складі є фітати, що знижують засвоєння цинку, в порції якого 100 г 12% норми.

Темний шоколад

Через високу калорійність, наявність жирів його не рекомендують використовувати у великих кількостях. Шоколад може бути доповненням до інших продуктів, які містять цинк. У стограмовій плитці його 3,3 г, за добової норми 11 р.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут