додому Дієти і харчування

Система мінус 60 – чи варто її використовувати для схуднення?

1445

Система мінус 60 – це досить раціональна система для скидання ваги. Де в чому з нею можна не погодитися, але в цілому вона цілком адекватна. Основна проблема при її реалізації може бути пов’язана з тим, що не всім людям буде комфортно харчуватися тричі на день, так як для покриття енергетичних витрат будуть потрібні досить об’ємні порції.

27-12-14-foto-600x447-1

Система схуднення мінус 60

Система мінус 60 розроблена Катериною Мірімановою для себе: вона схудла за допомогою цієї системи на 60 кг за 1,5 року. Це зручний саме для неї спосіб схуднути, тому вона домоглася потрібного результату. Ця система включає все необхідне: правила харчування, психологічну підготовку, фізичні навантаження.

Деякі положення системи можуть викликати заперечення, але в цілому вона цілком життєздатна. Худнути по ній цілком можна почати негайно, як і рекомендує автор.

Правильне харчування по Системі мінус 60

Всього правил харчування 9, їх потрібно неухильно дотримуватися, але в рамках Системи їсти все, що захочеться.

Правило перше. Снідати потрібно якомога раніше, вживаючи при цьому все, що захочеш без будь-яких обмежень. При цьому Система враховує інтереси не тільки «жайворонків», а й «сов»: снідати можна в два прийоми – спочатку легкий сніданок, а через деякий час грунтовний.
Коментар: щільно снідати вранці зможуть далеко не всі, більшості доведеться ламати свої харчові звички, а це важко. Сніданок у два прийоми також доступний не всім, адже більшість буде в цей час на роботі.

Правило друге. На сніданок можна вживати солодкі чай, каву або червоне сухе вино. Але їх кількість слід поступово скорочувати, замінюючи несолодкими і неалкогольними напоями.
Коментар: цілком раціонально, ось тільки сухе вино вранці рідко хто п’є.

Правило третє. За сніданком можна дозволити собі солодощі (крім молочного шоколаду, його потрібно поступово замінювати на гіркий).
Коментар: гіркий шоколад для краси і здоров’я дійсно більш корисний, тим більше що в ньому є збуджуючі речовини – те, що треба вранці.

Правило четверте. Рекомендується вживати в їжу пропарений рис.
Коментар: в пропареному рисі менше простих вуглеводів, тому він, безумовно, краще підійде для схуднення.

Правило п’яте. Воно також стосується вживання вуглеводів: білий хліб (багатий простими легкозасвоюваними вуглеводами, які так само легко відкладаються у вигляді запасів жиру) – тільки на сніданок. Вже на обід підлягає обмеження: один шматок житнього хліба (у ньому більше складних вуглеводів, але є й прості) і тільки в тому випадку, якщо на обід немає м’яса або риби.
Коментар: теж цілком зрозуміло, тому що навіть в нежирному м’ясі є тваринні жири, а їх поєднання з простими вуглеводами завжди небажано.

Правило шосте. Картоплю і макарони на сніданок можна вживати в будь-якому вигляді і в поєднанні з будь-якими іншими продуктами. На обід це вже не пройде – обсяг слід обмежити і не поєднувати з білковими продуктами (м’ясом, рибою, морепродуктами). Дозволяється поєднувати картоплю чи макарони з овочами або з нежирними сортами сиру.
Коментар: як і в правилі п’ятому, але до вечері буде не так легко дожити.

Правило сьоме. Вечеряти краще до 6 вечора.
Коментар: спірне правило, так як багато хто не зможе заснути вже в 10-11 годин. Безсоння – це не краще підмога при схудненні, краще випити на ніч склянку кефіру або з’їсти яблуко.

Правило восьме. Рідини потрібно вживати досить багато, але в міру: не змушувати себе пити насильно. Те ж саме стосується вживання солі: організм повинен сам зрозуміти, скільки йому потрібно того й іншого.
Коментар: принцип правильний, занадто багато рідини зовсім ні до чого (досить 1,5-2 л), так як у деяких можуть з’явитися набряки.

Правило дев’яте. Вечеря повинна бути легкою. Рецепти по системі мінус 60: пропарений рис з овочами, рис з фруктами, сир з овочами, сир з фруктами або нежирне м’ясо (риба, морепродукти) без гарніру і хліба. Можна також вживати будь-які інші каші, крім манної.
Коментар: рекомендації хороші, але витримають їх не всі, будуть вживати великі обсяги їжі, а це зовсім не бажано.

Система мінус 60 Катерини Міріманової – що ще в неї включено

Харчування по Системі мінус 60 слід поєднувати з фізичними навантаженнями. Основне правило при цьому – невеликі, але поступово наростаючі за інтенсивністю фізичні навантаження, які потрібно виконувати  щодня. Якщо немає сил займатися, потрібно просто зменшити число вправ.

Так як при швидкому позбавленні від зайвих кілограмів може постраждати шкіра (складки, зморшки), їй потрібно щодня приділяти увагу. Для цього потрібно робити спеціальні вправи для обличчя, масаж або самомасаж обличчя і тіла, застосовувати косметичні засоби, що підтягують шкіру.

Важливо, що Система мінус 60 передбачає психологічну підготовку.

Дається установка, що це не відмова від прийняття їжі, а можливість позбутися зайвих (скільки необхідно скинути, людина визначає сам) кілограмів. До зривів і переїдання рекомендується ставитися спокійно, просто продовжуючи надалі дотримуватися положень Системи.

Система мінус 60 передбачає, що її правил можна дотримуватися стільки, скільки потрібно для досягнення необхідного результату. В результаті виробляються нові харчові звички, і правильне харчування стає постійним.