додому Краса і здоров'я

Сімейні обіди добре впливають на фігуру

1113

Дослідження, які провели вчені з Університету Міннесоти в Міннеаполісі, ще раз довело: спільний з батьками прийом їжі два або більше разів на тиждень допомагає підліткам бути стрункішими в майбутньому.

Експеримент тривав цілих 10 років. У ньому брало участь понад 2000 підлітків: час від часу вони надавали дослідникам необхідні дані про своє харчування, самопочуття та фізичної активності, а також відповідали на запитання про зміни маси тіла, про те, як часто вони відвідують сімейні трапези.

foto_poadnica_27.10.2014-02_resized

На момент початку експерименту 15% учасників заявили, що вони ніколи не брали участь у сімейних прийомах їжі, до моменту закінчення дослідження 60% з них мали надлишкову вагу, а 29% страждали ожирінням. Тоді як серед тих підлітків, які обідали з родиною від одного до п’яти разів на тиждень, серйозно додали у вазі тільки 47-51%, ожиріння ж було виявлено у 19-22%.

Ці дані дозволили вченим переконатися, що найменш схильні до набору зайвої ваги ті підлітки, хто частіше бере участь у сімейних трапезах. Справа в тому, що так вони звикають до правильного харчування і режиму, вчаться контролювати свою харчову поведінку і не переїдати, а домашні страви, як правило, містять менше калорій і більше фруктів і овочів.

Дослідники також відзначили, що спокійна обстановка за столом позитивно впливає на вагу підлітків в майбутньому.