додому Сім'я і відносини

Шлюб захищає від інфаркту

195

Аналіз національної бази даних про інциденти інфаркту міокарда дозволив фінським вченим зробити висновок, що люди, які живуть у шлюбі, менш схильні до загострень серцевих хвороб і здатні до більш швидкого відновлення, якщо все-таки не вдалося уникнути інфаркту.

Photo by Jessica Rockowitz on Unsplash

Серед причин такого дисбалансу основною, на думку авторів, став кращий догляд за хворим і турбота про нього в сім’ї, більш оперативні дії рідних при інфаркті (виклик “швидкої”), а також більш високий соціо-економічний статус і більш здоровий спосіб життя в цілому. Складнощі в ситуації з самотніми людьми, які переживали Серцевий Напад, виникають через те, що нікому простежити за тим, як вони виконують приписи лікаря з прийому призначених ліків, що важливо в довгостроковій перспективі.

Кількість пов’язаних з порушенням роботи серця екстрених госпіталізацій виявилося майже рівним, як для чоловіків, так і для жінок. Тим часом, число ранжируваних за віком випадків інфаркту, згідно з аналізом, було на 58% -66% вище серед неодружених чоловіків і на 60-65% вище серед неодружених жінок. Що стосується показників смертності, то різниця в них була ще більшою. Серед неодружених чоловіків він був вище на 60% -168%, а серед незаміжніх жінок – на 71% -175%.

Так, наприклад, для перебувають у законних відносинах чоловіків у віці 65-74 роки інцидентність смертності в результаті інфаркту за період 28 днів після події становила 866 – на 100 тисяч осіб, тоді як для холостяків це число випадків склало – 1792. При цьому не мало значення, чи був одружений чоловік раніше. Смертність після інфаркту жінок цього ж віку становила у разі заміжжя – 247 випадків на 100 тисяч осіб і 493 випадки – серед одиноких жінок.

У дослідженні була використана національна база даних про інфаркти міокарда, яка узагальнювала дані з 1993 по 2002 роки. В оцінці брали участь люди старше 35 років з чотирьох різних географічних регіонів Фінляндії. Дослідниками були враховані всі випадки гострого кардіосиндрому зі смертельним результатом і без нього. “Ми прагнули вивчити різницю, яка спостерігається в смертності та прогнозах при гострому коронарному синдромі, керуючись соціально-демографічними характеристиками (сімейний статус і розмір нерухомого майна)”, – повідомляють автори. За 10 років в регістрі було всього зафіксовано понад 15,3 тисячі інцидентностей гострих кардіосиндромів, з них більше половини призвели до летального результату – смерть пацієнта наступала протягом 28 днів.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяЛікар пояснив, кому категорично не можна курити
наступна статтяХліб – причина хронічної втоми

Додати коментар