додому Вагітність і діти

Коли народжувати першу дитину – продовження

1464

Початок….

Народження дитини: другий план

Спочатку кар’єра – потім дитина. Це твердження є, так би мовити, зворотним боком медалі – наслідком зміни суспільного укладу життя і ролі в ній сучасної жінки. Сьогодні багато дівчат, захоплені побудовою власної кар’єри, зовсім не квапляться міняти статус успішної бізнес-леді на статус майбутньої мами, вважаючи, що це питання можна відсунути на другий план.

Найбільш поширене виправдання такої позиції – погляд на Західну Європу і Америку, де перемога кар’єризму над материнством відбулася ще в 70-ті роки минулого століття. «Он, на Заході всі народжують після 40 років, і нічого!» – стверджують прихильники цієї ідеї … і сильно помиляються. Якщо говорити про можливість вагітності та пологів в принципі, то, безумовно, при сучасному рівні розвитку репродуктивної медицини це здійсненно і в 40 років, і в 45, і навіть деколи в 50 років. Але якщо розібратися в деталях, наприклад, оцінити здатність немолодого організму переносити навантаження, пов’язані з перебігом вагітності та пологами, зниження швидкості обміну речовин, згасання гормонального фону, картина перестане здаватися такою райдужною. Особливо якщо задуматися, яких моральних і фізичних витрат варта багаторічна копітка побудова вдалої кар’єри – такі стреси, з якими нерозривно пов’язане життя успішної жінки, не можуть не позначитися на здоров’ї, а адже саме цей фактор так важливий для можливості благополучного материнства. Так що не варто відкладати надовго важливі питання по народженню дітей – щоб вони не стали найскладнішими!

foto_poradnyca _11.08.2014-01-01

Матеріальне благополуччя

Головне в плануванні сім’ї – матеріальне благополуччя. Багато хто вважає, що найважливіше в питанні планування вагітності – матеріальне благополуччя: окрема квартира, хороша зарплата і так далі. Звичайно, збільшення сім’ї нерозривно пов’язане з ростом витрат, так що, на перший погляд, позиція «спершу достаток – потім дитина» може здатися цілком логічною і виправданою. Майбутнім батькам доведеться вкладатися в благоустрій дитячої, купівлі приданого для малюка: одягу, меблів, коляски і т.д.

Піклуючись про здоров’я майбутньої дитини, багато чоловіків і жінок замислюються про додаткові витрати на медичне обслуговування – укладення контракту на ведення вагітності, пологів і спостереження за новонародженим, а це теж вимагає істотних фінансових вкладень. Є й такі далекоглядні батьки, які ще до народження дитини планують витрати на його подальше навчання в групах раннього розвитку, школі і навіть університеті. Можна піти в цьому питанні і ще далі: наприклад, планувати вагітність тільки після того, як накопичені гроші на додаткову освіту, престижне стажування, першу машину, квартиру, весілля дитину …

Проблема тільки в тому, що на всі ці фінансові проекти більшості потенційних мам і тат доведеться витратити довгі роки, сили, а головне – здоров’я. А здоров’я майбутніх батьків – це основне і найголовніше «придане» для дитини, гарантія благополучного перебігу вагітності і народження здорового малюка. І, як відомо, саме здоров’я не купиш ні за які гроші!

Пора року і зачаття

Перебіг вагітності залежить від сезону зачаття. Вельми поширена навколонаукова версія планування вагітності. Причини «сезонного» підходу до цього важливого питання пояснюються різноманітно: від наявності свіжих овочів і фруктів, температури повітря і кількості сонячних днів до впливу знаків зодіаку і місячного календаря. Одні автори роблять акцент на важливості сезону (або місяця, або декади) зачаття, інші напирають на важливість вибору правильного часу для народження дитини. Аргументовано доводити (або оспорювати) вплив гороскопа і місячного календаря на планування вагітності представляється досить складним, а ось що стосується прямого впливу сезонності на перебіг вагітності та розвиток плода з точки зору здоров’я … Звичайно, для майбутньої мами і малюка корисні сонячні промені, тепле повітря і свіжі вітаміни з натуральних овочів і фруктів. Але ж вагітність триває 9 місяців, або 3 сезону – отже, незалежно від сезону зачаття сонця і вітамінів вистачить на всіх!

Вагітність після 40

Після 40 років народжувати пізно. Найбільш поширене пояснення цієї ідеї – вагітність і пологи є значним навантаженням на організм жінки, а після 40 років і без того збільшується ризик розвитку серйозних захворювань. Тобто народжувати після 40 років небезпечно для самої майбутньої мами. Інша причина для такого категоричного твердження – зростання ризику генетичних порушень плода (в першу чергу, синдрому Дауна – наявність у плода додаткової 21-ої хромосоми) у вагітних «у віці». В основі цього пояснення лежить страх за здоров’я дитини.

Нарешті, існує ще один, комплексний страх в питанні планування вагітності після 40 років – збільшення ризику розвитку ускладнень вагітності та пологів. Сперечатися з усіма перерахованими доводами складно – всі вони в тій чи іншій мірі є обґрунтованими.

Дійсно, з віком збільшуються ризики всіляких ускладнень, пов’язаних з додатковими навантаженнями на організм жінки. Однак це зовсім не означає, що вагітність після 40 років неодмінно буде ускладненою, самопочуття жінки обов’язково погіршиться, а дитина не зможе народитися здоровою. Нагадуючи жінці про вік і радячи не відкладати материнство на потім, лікарі вказують на оптимальний час для планування вагітності, проте це зовсім не означає, що після закінчення цього періоду питання дітонародження необхідно закрити.

Медицині відомі сотні і тисячі випадків сприятливого перебігу вагітності, благополучного розродження і народження здорових дітей від батьків, чий вік значно перевищував фатальну позначку «40». Звичайно, плануючи вагітність в бальзаківського віку, необхідно ретельно обстежуватися і тверезо оцінювати своє здоров’я – як, власне, і в будь-якому іншому віці. Говорити, що народжувати після 40 років пізно, неправильно – мова не йде про неминучу загрозу розвитку патології у майбутньої мами і у плода, а лише про збільшення ризиків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут