додому Поради

Що буде, якщо здерти родимку: науковий підхід

2903

Багато родимок – будеш щасливою. Напевно, це найпоширеніший міф, який стосується цих відмітин. Ще древні намагалися пояснити появу родимок. У подальшому, навіть сформувалося «вчення», яке розшифровує розташування цих утворень. Міфи і різного роду «страшилки» пов’язані не тільки з їх наявністю, але й з травмами – випадково здерла. Так що таке родимка? Чи завжди її наявність небезпечна? І найголовніше – що буде, якщо здерти родимку?

1-29-03-2015-700-390

Коли з’являються родимки?

Родимки, або як скажуть лікарі – невуси, можна назвати пухлинами, доброякісного характеру. Основна причина формування невусів – скупчення в шкірі пігменту – меланіну. Родимки можна побачити на тілі будь-якої людини, у деяких їх буквально пару штук, а деякі обсипані ними. Розташування утворень може бути різним. До речі, у близьких, кровних родичів, родимки можуть розташовуватися на одному і тому ж місці.

Повна відсутність невусів реєструється тільки у новонароджених, і то існує думка, що вони просто непомітні через мікроскопічні розміри. Перша поява родимок починається приблизно з 3 – 5 років, коли малюки починаю грати на сонці. А ось активний їх прояв починається в період статевого дозрівання і у вагітних жінок, в силу гормонального збою. Але завжди є винятки.

Родимки: будьте обережні!

Лікарі дерматологи та онкологи не втомлюються нагадувати про правила безпеки, що стосуються родимок. Так існує кілька станів і ситуацій, коли необхідно звернутися за допомогою до фахівця і пройти деякі обстеження.

В першу чергу це стосується появи великих родимок, які значно виступають над поверхнею шкіри. Справа в тому, що вони найбільше схильні до травм і можуть малігнізуватися – переходити з доброякісного стану, в злоякісний. Особливо уважно необхідно ставитися до папіломи, які можуть свідчити про зараження однойменним вірусом.

Кожен володар родимок повинен уважно стежити за своїми родимками, і як тільки вони почали змінюватися – необхідна термінова консультація. Особливо тривожними симптомами є збільшення в розмірах родимки, зміна в кольорі, формування навколо червоного віночка, дискомфортні відчуття і свербіж.

Ті родимки, які піддаються постійній травмі, тертю повинні бути вилучені. Особливо часто видаляються утворення у жінок в області лопаток, де травмуючим агентом буде нижня білизна.

Здерла родимку: що робити?

Ситуація «здерла родимку» змушує деяких вразливих жінок впадати в паніку, і постійно думати, що робити, особливо якщо утворення пошкодила дитина. У разі якщо малюк здер родимку, то в першу чергу необхідно зупинити кровотечу. Як правило, вони розташовуються в місцях з рясною мережею капілярів, і кров може йти досить довго.

Дізнайтеся більше:

Відмінним засобом для зупинки кровотечі буде перекис водню. Для цього достатньо буде докласти тампон, змочений перекисом, на 10 – 15 хв. За рахунок вивільнення кисню, ранка очиститься, і значно знизиться ризик забруднення, і наступного запалення. Після обробки родимки, найближчим часом необхідно відвідати лікаря – хірурга або дерматолога. Як правило, один раз пошкоджені утворення підлягають видаленню, тому що є ризик повторної травми.

Такий же принцип дій поширюється на обробку травмованої родимки і у дорослих.

Здерла родимку: наслідки

Міфів навколо травмування родимок величезна кількість, і найбільш грізний і поширений – формування раку. Але на практиці далеко не все так однозначно. Родимки – це красиво, звичайно з правила є винятки, але в більшості випадків так воно і є. До певного періоду часу, а саме за відсутності агресивних чинників, утворення безневинне, але якраз саме ці «родзинки» не терплять зневажливого ставлення до себе.

Існує міф про те, що якщо здерти родимку і з неї потече кров, то в обов’язковому порядку, надалі сформується рак шкіри. Насправді таке твердження, не має під собою ніякого наукового підтвердження. У більшості випадків, наслідками такої травми буде короткочасна кровотеча, не більше.

Але диму без вогню не буває, і родимки вимагають до себе дбайливого ставлення та уваги. Цілеспрямовано дряпати, здирати утворення не можна, і в разі якщо це відбувається без участі пацієнта, необхідна консультація фахівця і вирішення питання про видалення невуса. Малігнізація може відбуватися під дією агресивних зовнішніх факторів, до слова, найчастіше так і буває.

Ще одним розповсюдженим наслідком механічної травми родимки є її запалення, збільшення в розмірі і навіть формування гнійного процесу. Одиничне пошкодження не страшне, достатньо всього лише обробити ранку, але тільки в тому випадку якщо родимка спочатку доброякісна. У разі пошкодження злоякісного невуса, це може дати старт до поширення процесу.

Дотримуючись заходів безпеки, будь-який невус не є небезпечний. Це не що інше, як скупчення пігменту шкіри. Родимки можуть надавати особливий шарм власникам і прикрашати зовнішність. Але, не дивлячись на свої мікроскопічні розміри, ці утворення вимагають до себе підвищеної уваги та обережності у зверненні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут