додому Фітнес і спорт

Проста вправа, яка зменшує ризики появи слабоумства

475

З віком більшість людей починають страждати від зниження когнітивних функцій. Знизити ризики появи деменції може проста вправа. Вам потрібно буде витратити на неї всього двадцять хвилин.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Дослідження, представлене в журналі Alzheimer’s & Dementia, ґрунтується на даних 404 осіб, які померли у віці від 70 до 80 років. Вчені вивчили їхній мозок і зібрали дані про фізичну активність кожного учасника на пізньому етапі їхнього життя.

Дослідження мозкової тканини показало, що у тих учасників, які були активнішими та рухалися більше, був більш високий рівень білка, що посилює зв’язок між клітинами мозку через синапси.

“Чим частіше люди займалися спортом, тим вищим був рівень синаптичних білків у тканинах мозку. Це говорить про те, що кожен рух має значення, коли йдеться про здоров’я мозку”, – зазначає доктор Кейтлін Касалетто, доцент кафедри неврології у Центрі пам’яті та старіння Нью-Йоркського університету.

Її команда рекомендує приділяти вправам 20 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень. Експерти відзначають, що хороший ефект буде навіть від найпростіших вправ, наприклад, ходьби. Касалетто підкреслює, що, хоча результати дослідження не встановили причинно-наслідкового зв’язку між деменцією та фізичними вправами, воно все ж таки пропонує нове розуміння взаємозв’язку між ними.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут