додому Поради

Офтальмолог розповів, скільки годин можна користуватися смартфоном без шкоди для очей

Лікар розповів, як довго можна читати книги чи дивитися ролики у смартфоні, не шкодячи зору

Image by StockSnap from Pixabay

Стеж за часом

Сьогодні мало хто із сучасних людей уявляє, як можна прожити хоча б один день без смартфона. У ньому, здається, зосереджене все життя: спілкування з близькими та колегами, там зберігається важлива інформація та улюблені книги, через смартфони ми виходимо у соцмережі.

Але така прихильність до гаджета здатна сильно нашкодити здоров’ю очей.

Як встановили окулісти, якщо не робити перерви та відмовлятися регулярно повторювати гімнастику для очей, то гострота зору може дуже швидко впасти.

20 хвилин і не більше!

Офтальмолог Сергій Хом’яков радить кожній людині, яка має смартфон, встановити на неї спеціальний таймер.

— Займатися з гаджетом потрібно не більше 20 хвилин. Далі важливо робити тривалу перерву, під час якої буде корисним зробити гімнастику для очей. Вправи можна знайти в інтернеті чи попросити написати свого окуліста, – каже лікар.

При цьому експерт уточнив, що за добу безпечно для здоров’я користуватися смартфоном не більше шести годин. І в жодному разі – поспіль.

Чим новіший, тим безпечніший?

Лікар також уточнив, що екрани гаджетів останніх моделей найчастіше за якістю зображення, що створюється на них, не мають принципових відмінностей від більш старих телефонів.

– Відмінності є у діагоналі, відстані до очей та часу безперервного використання. Цікаво, що занадто великий екран не завжди потрібен – він може викликати більшу втому під час роботи внаслідок того, що будуть задіяні ділянки мозку, що обробляють зображення, які отримують з парацентральних відділів сітківки, – упевнений медик.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут