додому Поради

Коли пересаджувати іриси?

4990

Сімейство ірисових представлено великою кількістю видів. Різновидів цієї квітки в природі існує близько 800. Завдяки красі й незвичайності квіток, а також довгому періоду цвітіння, іриси улюблені багатьма садівниками.
Іриси – це багаторічні рослини. І щоб продовжити їхнє життя і підтримати частоту цвітіння потрібно знати, коли пересаджувати іриси. Розглянемо докладніше це питання і розберемося, які терміни пересаджування найбільш сприятливі для рослини.

15-12-14-foto-600x400-1 (2)

Розмноження та пересаджування ірисів

З часом коренева система ірису може вийти на поверхню ґрунту, що відіб’ється на частоті і тривалості цвітіння. Щоб цього не допустити слід раз на кілька років розділяти і пересаджувати квіти. Вирішуючи, коли краще пересаджувати іриси, варто дочекатися закінчення вегетаційного періоду або періоду цвітіння. Дуже важливо врахувати цей момент, адже тоді при пересаджуванні рослина встигне вкоренитися. Якщо ж затягнути з пересаджуванням, то рослина може не прижитися і загинути.

Розмножувати іриси можна, розділивши добре розвинений екземпляр на кілька частин. Для цього акуратно витягніть рослину з землі і розламайте корінь. Після цього, підріжте коріння і листя і видаліть сухі або хворі частини рослини. Тепер, коли можна пересаджувати іриси, підготуйте лунки в землі і помістіть в них розділені квіти. Обережно розправте коріння і прикопайте землею.

Терміни пересадки ірисів

Оптимальним часом для пересаджування ірисів є пізнє літо або початок осені. Говорячи про те, чи можна пересаджувати іриси восени, слід запам’ятати кілька важливих моментів, які допоможуть рослині швидше прижитися. Незадовго до пересадки слід припинити підгодовувати іриси. Після того як квітка буде викопана, необхідно дати корені трохи підсохнути і тільки після цього пересаджувати. Також потрібно знизити кислотність ґрунту, в який буде пересаджена рослина.

Після осіннього пересаджування частина ірисів зацвіте вже наступної весни. Але найактивніший період цвітіння почнеться тільки через пару років після пересаджування. Не варто затягувати з осінньою пересаджуванням. Висаджуючи рослина пізньої осені, ви ризикуєте втратити її.

Розглянемо також, чи можна пересаджувати іриси навесні. Такий термін пересаджування підійде для місцевості з підвищеною вологістю. Якщо влітку стоїть спекотна погода, то краще запланувати пересаджування на ранню весну. Однак у важкому ґрунті, який ще не до кінця відтанув після заморозків, рослина може не прижитися.