додому Поради

Продукти, які негативно впливають на здоров’я судин

141

Кров, багата киснем і поживними речовинами, тече по наших судинах, живлячи кожен орган і тканину. Підтримка здоров’я судин має вирішальне значення для загального функціонування організму, оскільки будь-яке порушення може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Це особливо актуально для літніх людей, які часто стикаються з проблемами серця і судин через накопичених негативних наслідків шкідливих звичок, малорухливого способу життя і неправильного харчування. Такі проблеми можуть призвести до інсультів, інфарктів, тромбозів та некрозу тканин.

Фото canva.com/gettyimages

Існує два типи холестерину:” хороший “(ЛПВЩ) і” поганий ” (ЛПНЩ). ЛПНЩ можуть утворювати відкладення на стінках артерій, перешкоджаючи кровотоку і роблячи судини менш міцними і еластичними. З часом ці відкладення можуть перетворитися на небезпечні згустки. ЛПВЩ, з іншого боку, транспортують ЛПНЩ до печінки для виведення з організму. Тому вкрай важливо уникати продуктів з високим вмістом ЛПНЩ. Ось головні порушники:

1. Субпродукти

Субпродукти, включаючи нирки, мозок і печінку, містять найбільше шкідливого холестерину, 250-2700 мг ЛПНЩ на 100 грамів. Краще обмежити споживання до одного разу на місяць.

2. Фастфуд

Висококалорійний фастфуд шкідливий не тільки для ваги, але і для серцево-судинної системи, оскільки рівень поганого холестерину коливається від 150 до 350 мг на 100 грамів.

3. Свинина

Свинина, яку часто виділяють через її потенційну шкоду, не тільки відрізняється високим вмістом жиру, але і лідирує за вмістом ЛПНЩ серед видів м’яса, варіюючись від 100 до 350 мг.концентрація холестерину в ній варіюється в залежності від виду м’яса. Таким чином, свинина не повинна бути основним продуктом щоденного раціону і повинна бути збалансована з куркою, яловичиною, телятиною і рибою.

4. М’ясні напівфабрикати

Сучасні м’ясні оброблені продукти, такі як салямі, шинка, ковбаси та сардельки, містять мало м’яса, але багато холестерину, від 100 до 200 мг на 100 г.

5. Вершкове масло

Вершкове масло також містить велику кількість ЛПНЩ, від 200 до 250 мг., тому його споживання слід обмежити і замінити більш здоровими альтернативами.

Для підтримки здоров’я кровоносних судин і загального самопочуття вкрай важливо контролювати свій раціон і скоротити споживання продуктів з високим вмістом поганого холестерину.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар