додому Краса і здоров'я

Ретиноєва мазь: властивості, застосування

Ретиноєва мазь — незаслужено забутий препарат, який використовували довгі роки як засіб від прищів і зморшок. Головне речовина в мазі — ізотретиноїн, який володіє цілим рядом чудодійних властивостей. Ретиноєвий склад м’яко очищає верхній шар шкіри, а також чинить протизапальний ефект.

Надзвичайно дієвий засіб продається в аптеках і коштує відносно недорого — близько 160 — 200 грн за тюбик.

30-10-14-foto-poradnica-600x240-1

Ретиноєва мазь: застосування

Славиться ретиноєва мазь широким спектром дії. Її використовують всі — одні як засіб від вугрів, інші — як омолоджуючий засіб. Пояснюється це тим, що в складі є форма вітаміну А, так необхідного людській шкірі.

Застосовувати мазь можна не всім і не завжди. Наприклад, вагітним і годуючим жінкам слід утриматися від використання ретинолу. Крім того, влітку лікування ретиноєвої маззю загрожує ускладненнями у вигляді пігментних плям. Така реакція з’являється в результаті впливу сонячного світла. Тому, навіть взимку, наносити склад на шкіру необхідно вдома, при штучному освітленні.

Починати застосування мазі треба дуже обережно і поступово. Спочатку точково, тонким шаром на все обличчя лише раз на тиждень. Так можна уникнути сильного лущення, яке зазвичай з’являється при використанні ретинолу.

Ретиноєва мазь від прищів

Підлітки, які страждають навіть сильними проявами акне, відзначають, що після тривалого застосування ретиноєвої мазі шкіра значно змінюється в кращу сторону. Великі прищі просто зникають, а невеликі запалення дуже швидко проходять. Причина в тому, що активна речовина, ретинол, робить шкірне сало набагато менш густим і не дає йому застрявати і «гнити» всередині пор. В результаті все непотрібне легко виходить на поверхню шкіри, навіть не утворюючи чорних крапок.

Важливо пам’ятати, що перед застосуванням мазі шкіру треба добре очистити. Тільки робити це треба обережно, тому що в перший час використання шкіра досить сильно стоншується, і її легко пошкодити. Ось чому додатково дряпати верхній шар епідермісу скрабами не варто. Краще зупинити свій вибір на тоніках і гелі для вмивання.

Ретиноєва мазь від зморшок

Внаслідок стоншування шкіри при первинному використанні ретиноєвої мазі, жінки зрілого віку отримують значний омолоджуючий ефект. Знавці кажуть, що через 1-2 роки після використання ретинолів та їх похідних, можна спостерігати ущільнення рогового шару шкіри, і обличчя стає підтягнутим. Це, якщо можна так висловитися, побічна реакція. Звідси і захоплені відгуки від прекрасних дам.

Якщо застосовувати препарат як превентивний засіб від старіння, то результат можна побачити буквально на наступний день — обличчя виглядає бадьорим і сяючим. Однак застосовуючи ретиноєву мазь, треба пам’ятати, що жінкам, які планують вагітність вона не рекомендується. Можна лікуватися тільки за рік до запланованої вагітності. Ізотретиноїн володіє сильним тератогенним ефектом (викликає у плода каліцтва).

Мазати навколо очей склад не можна, занадто велика доза активної речовини може викликати роздратування. В іншому — відмінний ефект при правильному застосуванні гарантовано!

Недоліки мазі

Ретиноєву мазь продають лише за рецептом. Крім того, для цього лікування 10 грамів дуже мало, на місяць потрібно хоча б 2-3 тюбика. Препарат (у Болгарії його вже заборонили) дійсно не слід застосовувати без призначення лікаря, який зобов’язаний оцінити ситуацію, виявити проблему і розписати правила використання.

В цілому, часто ступінь акне буває не дуже запущеною і має гормональний віковий характер. У цьому випадку ретиноєва мазь допоможе без особливих зусиль і жертв. У США ж косметологи прописують аналог Ретиноєвої мазі (Ретасол А) в якості єдиного доведеного засоби для боротьби зі зморшками.

Задайте питання про ретиноєвої мазі своєму косметолога і лікаря-дерматолога. Можливо, цей медичний препарат стане для Вас приємним і корисним відкриттям!