додому Краса і здоров'я

Правила харчування при діареї

371

Неприємний симптом відчуває більшість людей. Діарея не завжди пов’язана з серйозними проблемами, іноді вона проходить протягом одного-двох днів. Щоб не погіршити стан, важливо в цей момент правильно харчуватися. Які продукти допомагають полегшити симптоми.

Солоне і солодке

Найбільша небезпека при діареї-зневоднення організму, при якому він втрачає поживні речовини з тканин тіла. Такий стан може викликати серйозні ускладнення. При проносі необхідно вживати рідини, які містять сіль. Вони уповільнюють втрату води, утримують її в організмі. Спеціальні лікарські склади відновлюють баланс електролітів. Бажано їсти курячий бульйон з солоними крекерами.

Корисні продукти

Щоб допомогти роботі кишечника при діареї, необхідна спеціальна дієта. Вона включає продукти, які містять мало клітковини, закріплюють стілець. Такими властивостями володіє білий рис. Щоб заповнити втрату поживних речовин, потрібно їсти банани. У раціон корисно додати запечену картоплю, вівсянку на воді, яблучне пюре, тости, відварну курку без шкіри.

Для закріплення стільця можна використовувати продукти, що мають в складі розчинну клітковину, – боби, горох, очищені фрукти, приготовані овочі. Вони поглинають воду з кишечника.

Пробіотики

Продукти харчування, харчові добавки, що містять живі бактерії, відновлюють мікрофлору. При діареї бажано уникати молочних виробів, але йогурт, кефір, що мають в складі пробіотики, покращують здоров’я. Вони приводять в норму кількість корисних мікроорганізмів, які виводяться при діареї. Важливо, щоб в цих продуктах не було цукру. Він може погіршити симптоми, тому що всмоктує рідину з кишечника, розріджує стілець.

Додати коментар