додому Дім і затишок

Основні правила безпеки приготування їжі

439

Коли господині працюють у себе на кухні, вони часто перестраховуються, виявляють зайву обережність. Їхнє завдання – приготувати смачну та корисну їжу, яка не викличе проблем здоров’я. Які правила при цьому слід дотримуватися, що можна і не можна робити.

Багато господинь вважають, що з сирого птаха, яловичини, свинини чи баранини спочатку потрібно видалити шкідливі мікроорганізми. Будь-які бактерії, які можуть бути на м’ясі, знищуються у процесі приготування. Якщо попередньо його помити, то можливе перехресне зараження. Небезпечні мікроорганізми потраплять на предмети кухні, а з них інші продукти.

Не ополіскуйте яйця

Ситуація аналогічна обробці м’яса. Додаткові проблеми виникнуть, якщо при цьому шкаралупа лусне, і мікроби потраплять усередину.

Не замочуйте м’ясо в солоній воді

Деякі господарки вважають, що це допоможе видалити бактерії. Фактично, така обробка не дає результатів. Якщо чомусь це потрібно зробити, слід замочити м’ясо в холодильнику.

Правильно обробляйте овочі та фрукти

Ці продукти у свіжому вигляді необхідно промивати проточною водою. Якщо вони мають тверду поверхню, бруд та бактерії можна видалити щіткою. При цьому не можна використовувати мило та миючі засоби – вони небезпечні для споживання. Перед приготуванням зріжте з овочів та фруктів пошкоджені ділянки. Вони можуть розмножуватися шкідливі мікроорганізми.

Дотримуйтесь гігієни

Обов’язково мийте руки водою з милом після роботи з сирим м’ясом, птицею або упаковкою. Це допоможе уникнути перенесення бактерій на інші предмети та продукти. Дотримання гігієни обов’язково до та після їжі. Руки слід мити після відвідування туалету, зміни підгузків, догляду за хворим, сморкання, чхання, кашлю або контакту з домашніми тваринами.

Слідкуйте за чистотою кухні

Обов’язково обробляйте стільниці та раковини гарячою мильною водою, щоб запобігти перехресному зараженню сирим м’ясом. Для додаткового захисту можна продезінфікувати поверхні сумішшю рідкого хлорного відбілювача без запаху (1 столова ложка) та чотирьох літрів води.

Викидайте упаковку від м’яса

Не можна повторно використовувати плівку, касети від яєць, таці з поліетилену. Там можуть зберігатися бруд і небезпечні бактерії.

Використовуйте окреме кухонне приладдя для сирих та готових продуктів

Основні правила безпеки приготування їжі

Обробні дошки, лопатки та інше приладдя, навіть якщо вони вимиті, потрібно зберігати в різних місцях. Після сирих продуктів можуть залишатися шкідливі мікроорганізми.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут