додому Вагітність і діти

Нежить при вагітності — як запобігти розвитку ускладнень

Вагітні жінки схильні до ризику розвитку простудних захворювань, так як у них розвивається стан фізіологічного імунного дефіциту. Нежить при вагітності може бути обумовлена природною зміною гормонального фону у жінки, тому цей стан проходить самостійно в період після пологів. Призначення спеціальної протизапальної терапії потрібно тільки при наявності простудного захворювання, як основної причини появи нежиті.

09-01-15-foto-700x394-1

Чи можна застосовувати краплі в ніс під час вагітності

Нежить при вагітності ускладнює вільне дихання через ніс, впливає негативно на загальне самопочуття жінки. Щоб зменшити клінічні прояви при простудних захворюваннях, вдаються до закапування крапель в ніс. Краплі від нежитю при вагітності дозволені для застосування, але вони мають деякі обмеження. Якщо застосовувати судинозвужувальні краплі, то слід обмежуватися нетривалим курсом лікування не більше п’яти днів.

Лікування нежиті при вагітності повинне проводитися чітко за призначенням лікаря, так як вибір неадекватної дози препарату може призвести до серйозних ускладнень. Застосування судинозвужувальних крапель може призвести до вираженого спазму судин слизової оболонки, до сухості, що нерідко викликає носові кровотечі. Вагітні набагато частіше стикаються з даними ускладненням в силу розвиваючих гормональних змін. Доведено, що у вагітних є свого роду схильність до кровотеч, тому призначення крапель в ніс має бути узгоджене з лікарем отоларингологом після попереднього огляду слизової оболонки носа.

Засіб від нежитю при вагітності не повинен містити спирт. Рекомендується застосовувати препарати на масляній основі, які найбільш м’яко впливають на слизову носа. При нераціональному використанні крапель в ніс розвивається залежність, відбувається розвиток набряку слизової при тривалому прийомі препарату, що посилює клінічний перебіг захворювання.

Чим дозволено лікувати нежить на ранніх термінах вагітності

Нежить на ранніх термінах вагітності становить небезпеку, якщо є клінічним проявом вірусних або інших інфекційних захворювань. Багато вірусних захворювань відбиваються негативним чином на процесі розвитку плоду, особливо на етапі його активного внутрішньоутробного розвитку, коли відбувається зародження органів. Це відбувається в перші вісім тижнів вагітності, тому до питання лікування нежиті необхідно підійти дуже обачно.

Чим лікувати нежить при вагітності в першому триместрі, залежить від основного захворювання, яке є причиною появи нежиті. Якщо нежить пов’язана із застудою або грипом, то в першу чергу слід вжити заходів щодо зміцнення захисних сил організму. З цією метою рекомендується пити більше рідини, чай з лимоном або липою, малиною. Можна додати мед, але тільки слід враховувати його алергічні властивості.

Особливо корисно пити рідину в разі наявності підвищеної температури тіла. Якщо застуда протікає з температурною реакцією, то це може негативно відбитися на стані плода.

Промивати ніс при застуді дозволено морською сіллю. Цей розчин є в готовій формі в аптечній мережі або його можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібно розчинити в 500 мл кип’яченої води одну чайну ложку солі. Промивати ніс розчином можна кілька разів на день, при цьому в динаміці слід оцінити клінічну картину і своєчасно вирішити питання про тривалість лікування.

Безпека застосування спреїв під час вагітності

Швидкому усуненню проявів простудного захворювання, нежиті сприяє використання спеціальних спреїв. Існує розроблена серія, яка дозволена для застосування вагітними жінками. Їх лікувальні властивості обумовлені наступними ефектами:

  • усунення сухості слизової порожнини носа
  • очищення і одночасне зволоження слизової оболонки
  • розм’якшення і видалення кірочок
  • зняття набряку слизової оболонки носа
  • видалення з порожнини носа хвороботворних мікроорганізмів

Спрей від нежиті при вагітності зручний для застосування, так як засоби мають анатомічні насадки, які сприяють легкому проникненню основного компонента препарату в носові ходи.

Вагітним жінкам дозволено застосовувати спреї на основі морської води. З точки зору безпеки це найкращий варіант лікування нежиті.

Дозволено проводити зігріваючі процедури, з цією метою застосовують сухе тепло на область носа. Це можуть бути фізіопроцедури із застосуванням технології лікуванням світла (фототерапія) або місцеве застосування тепла за допомогою мішечків, що містять розігріту сіль. Мішечки прикладають на крила носа поперемінно, що надає хороший лікувальний ефект при регулярному використанні. Деякі фахівці рекомендує змащувати крила носа засобом з ментоловим маслом («зірочка»), але це вирішується в індивідуальному порядку під час консультації з фахівцем.

Багато вагітних віддають перевагу народним засобам, цей метод лікування отримав широке поширення. Вираженими протизапальними властивостями володіє каланхоє. Каланхоє при вагітності від нежиті рекомендується закапувати в ніс або змащувати соком рослини носові ходи. Якщо змащувати внутрішню поверхню, слизову носа, то це буде профілактичним засобом в період сезонного підвищення захворюваності респіраторними інфекціями.

Надземна частина каланхоє містить флаваноіди. Вони чинять згубний вплив на хвороботворні бактерії, чим і пояснюється протизапальна дія. Одноразова доза зазвичай становить дві краплі в кожну ніздрю, але збільшити дозу можна тільки з дозволу лікаря. Також змінюють частоту закапування, що залежить від зворотного розвитку симптомів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут