додому Вагітність і діти

Медикаментозне переривання вагітності

Перервати вагітність або залишити — це добровільний вибір кожної жінки. Ніхто не має права засуджувати чи перешкоджати цьому рішенню. Єдине, що повинна пам’ятати вагітна, що час, відведений на роздуми, обмежений. Тому що, чим раніше небажана вагітність буде перервана, тим нижчий ризик ймовірних наслідків.

На сьогоднішній день, найбезпечнішим методом переривання вагітності вважається таблетований аборт. Про особливості та терміни проведення процедури поговоримо в цій статті.

15-12-14-foto-600x398-1

Як відбувається таблетований аборт?

Схема переривання вагітності за допомогою медикаментів приблизно така:

 • Перед проведенням таблетованого аборту, лікар повинен уточнити терміни вагітності та обстежити пацієнтку.
 • Прийом спеціальних препаратів допускається, якщо з моменту останніх місячних пройшло не більше 42-49 днів, тобто термін вагітності не перевищує 6-7 тижнів.
 • За правилами, таблетований аборт проводиться під наглядом медичного персоналу. Жінці дають прийняти таблетку, після чого вона повинна ще якийсь час перебувати в клініці під наглядом. Якщо стан пацієнтки стабільний, її відпускають додому, але через 48 годин в обов’язковому порядку вона повинна з’явитися на повторний прийом.
 • Протягом цього періоду у вагітної повинні початися кров’янисті виділення, що і є сигналом про початок відторгнення слизової оболонки разом з плодовим яйцем. Якщо кровотеча на подобі місячних починається, та плід повністю не вийшов з порожнини матки, тоді на другому прийомі жінці призначають додаткові препарати простагландинів.
 • Через два тижні, лікар зобов’язаний зробити контрольне УЗД, щоб переконатися в ефективності вжитих заходів.

При своєчасному зверненні і відсутності протипоказань, медикаментозний спосіб переривання вагітності дозволяє уникнути багатьох наслідків і ускладнень. Але скидати з рахунків поява останніх однозначно не можна.

Що важливо знати про хімічні аборти?

Мабуть, одне з хвилюючих питань для багатьох жінок це, скільки коштує таблетований аборт. В першу чергу, ціна залежить від обраного закладу. Звичайно, сума буде відчутною, тому як в неї входить вартість попереднього обстеження, підібраних препаратів та обслуговування.

Варто відзначити, що попереднє обстеження — це вкрай необхідна процедура, яка дозволяє визначити, чи немає протипоказань для проведення медикаментозного переривання вагітності. До таких належать:

 • підозри на позаматкову вагітність;
 • присутність в порожнині матки внутрішньоматкової спіралі;
 • хронічна ниркова недостатність;
 • лікування антикоагулянтами;
 • запальні процеси в органах малого тазу;
 • глюкокортикостероїдна терапія;
 • наявність міоми матки великих розмірів;
 • термін вагітності більше 7-8 тижнів;
 • захворювання серцево-судинної системи.

Уточнити, наявність протипоказань, зобов’язаний кожен лікар, перш ніж призначити пацієнтці препарати, що переривають вагітність.

Ще один важливий момент щодо того, що після медикаментозного переривання вважається нормою, а що ні. Кров’янисті виділення, що нагадують місячні після таблетованого аборту — це явище нормальне. Тривати вони повинні не більше тижня, і супроводжуватися характерними болями. Якщо ж кровотеча стає рясною, а болі — сильними, і все це на тлі підвищеної температури, — тоді потрібно швидше звернутися до лікаря.

Також жінкам, які перервали вагітність медикаментозно, гінекологи рекомендують відразу після аборту починати прийом протизаплідних, не чекаючи перших місячних, так як шанси завагітніти повторно в цей період високі.