додому Поради

Коли пересаджувати кімнатні фіалки?

Як і будь-які інші кімнатні квіти, кімнатні фіалки час від часу повинні змінювати місце проживання. Своєчасне пересаджування допомагає домашнім фіалкам оздоровитися, зміцніти і довго цвісти. Щоб пересаджування не завдало фіалкам шклди, дуже важливо правильно вибрати для нього час. Про те, коли ж краще пересаджувати кімнатні фіалки, ви зможете дізнатися з цієї статті.

15-12-14-foto-600x397-1

Пересаджування кімнатної фіалки в домашніх умовах

Щоб оздоровити улюблену фіалку, її потрібно пересаджувати не рідше одного разу на рік. Сигналом того, що прийшов час це робити, може служити як стан землі в квітковому горщику — вона у міру виснаження покривається білястим нальотом, так і зовнішній вигляд рослини — кущ стає непривабливим, листя сильно витягуються, а бутони з кожним разом дрібнішають.

Коли всі прикмети однозначно говорять про те, що пересаджування не минути, слід правильно вибрати для нього час. Найкраще пересаджувати кімнатні фіалки навесні, коли в приміщення потрапляє достатньо сонячного світла, а значить рослині легше буде прижитися. Але якщо квітникар в змозі забезпечити фіалці додаткове освітлення, то пересаджувати її можна і восени, і навіть взимку. Звичайно ж, не варто без гострої необхідності тривожити фіалки в період цвітіння. Але якщо питання стоїть про можливу загибель всієї рослини, то можна пожертвувати квітами, пересадивши фіалку методом перевалки.

Пересаджування фіалок за місячним календарем

Щоб фіалка успішно почала і швидше пішла в ріст її, як і будь-які інші рослини, слід пересаджувати, коли місяць знаходиться в зростаючій фазі. При цьому всі соки рослини направляються вгору, а, значить, будь-яке пошкодження його надземної частини може призвести до загибелі рослини. Не варто планувати пересаджування на молодик або на зникаючий місяць, так як це може істотно уповільнити процес вкорінення фіалки на новому місці.