додому Поради

У який горщик пересадити орхідею?

Яскраві, тендітні, екзотичні орхідеї буквально закохують в себе з найпершого погляду. Але багато хто не вирішуються поселити у себе на підвіконні настільки незвичайного мешканця, побоюючись, що не зможуть забезпечити йому належний догляд. Насправді ж доглядати за орхідеєю не так складно, як може здатися. І одна зі складових міцної дружби з цією квіткою — правильний вибір горщика для нього.

15-12-14-foto-600x600-1

Як вибрати горщик для орхідеї?

Щоб будиночок для орхідеї був обраний за всіма правилами, слід згадати, як же ця квітка росте в дикій природі і створити їй максимально схожі умови. У місцях свого природного проживання орхідеї прикріплюються до різних вертикальних опор — стовбурів дерев і скель. Їх коріння при цьому добре провітрюються, а у багатьох з видів орхідей в коренях відбувається і процес фотосинтезу. Виходячи з цього, горщик, в якому орхідеї буде комфортно повинен бути прозорим, стійким і максимально таким, що пропускає воду і повітря.

Пластикові горщики для орхідей

Ємності з напів- або повністю прозорого пластику стануть чи не найкращим варіантом горщика для орхідеї. По-перше, в такому горщику легко можна виконати необхідну кількість вентиляційних отворів, щоб коріння орхідеї не страждали від нестачі кисню і надлишку вологи. По-друге, пластик досить добре пропускає сонячне світло, щоб не заважати процесу фотосинтезу. По-третє, пластикові горщики для орхідей недорогі, їх легко знайти, а різноманітність форм і кольорів допоможе їм легко вписатися в будь-який інтер’єр.

Скляні горщики для орхідей

Скляні горщики, безсумнівно, виглядають куди дорожче і ефектніше від своїх пластикових побратимів. Та й сонячне світло в них буде проникати без жодних труднощів. Але у них є один істотний недолік, який робить їх незручними для вирощування орхідей особливо початківцями квітникарями. У таких горщиках дуже важко забезпечити орхідеї правильний «питний» режим, адже в них не проб’єш додаткові отвори.