додому Дім і затишок

Лікарі дали відповідь, як часто потрібно міняти рушник

327

Тепер, коли всі ми приділяли більше уваги таким речам, як мікроби та миття рук, можливо, вам було цікаво, як часто ви повинні міняти рушники та наскільки гігієнічно використовувати один і той же шматок тканини день за днем.

Photo by Denny M?ller on Unsplash

Це можна зрозуміти, якщо ви припустите, що ваш рушник абсолютно чистий, коли ви використовуєте його для витирання свіжовимитих рук або тіла, коли ви тільки що вийшли з душу.

Зрештою, ви використовуєте тканину, яка теоретично насправді стосується лише Вашого щойно очищеного тіла. Але наша шкіра ніколи не чиста від мікроорганізмів-і вони можуть опинитися на ваших рушниках.

Проте, чи має це значення, коли мова йде про вашу чистоту і здоров’я?

Якщо ви не можете згадати, коли востаннє міняли ручний або банний рушник (і хочете знати, чи це насправді проблема), мікробіолог та дерматолог висловили свою думку.

По-перше, давайте подивимося, що може бути у вас на рушниках. У кожного є бактерії, віруси та грибки, що живуть на поверхні шкіри, що може здатися трохи тривожним, але, як правило, це не велика справа і цілком нормально. Насправді ці мікроорганізми складають мікробіом вашої шкіри, який допомагає захистити вас від хвороботворних мікроорганізмів, тому ви дійсно можете почувати себе досить добре, маючи їх.

Кожного разу, коли ви витираєте рушник, ви переносите ці мікроби на матеріал разом з вологою з води на шкірі та мертвими клітинами шкіри, говорить Скотт Мешке, доктор філософії, мікробіолог і професор з охорони навколишнього середовища та охорони праці, а також доцент Вашингтонського університету.

Клітини шкіри та волога – це їжа для мікробів, що дозволяє їм розмножуватися. У той час як ваша шкіра виробляє кислоти, які не дозволяють мікробам рости більше, ніж вони повинні, вашим рушникам пощастило менше. За словами доктора Мішке, якщо ваші рушники залишаються вологими і містять клітини шкіри, ці мікроби можуть колонізувати.

Якщо ви поділитеся своїм банним рушником з партнером, ваш рушник буде містити ще більше вологи та частинок шкіри, а це означає, що у вас потенційно буде більше бактерій, вірусів та грибків.

Особливо це стосується рушників для рук, якщо ви живете з кількома людьми або часто запрошуєте гостей, і всі ви використовуєте один і той же рушник, щоб витирати руки. А оскільки більшість ваших рушників, ймовірно, висить у вашій ванній кімнаті, під впливом пари під душем вони можуть довше залишатися вологими.

Отже, що все це означає для вашого здоров’я?

Навіть якщо Ви користуєтеся рушником протягом декількох тижнів, а тканина кишить бактеріями, вірусами і грибками, ви, ймовірно, не відчуєте ніяких негативних наслідків для здоров’я. Тим не менш, кожен, хто повторно використовує свої рушники, може отримати фолікуліт, подібний до вугрів, говорить Емі Кассуф, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог клініки Клівленда.

За даними клініки Майо, цей стан виникає, коли у волосяному фолікулі розвивається бактеріальна інфекція. Отже, у цьому випадку повторне використання рушника, на якому є бактерії, потенційно може поширити ті самі бактерії по вашому тілу та заразити один із ваших волосяних фолікулів.

Хоча кожен може захворіти фолікулітом, люди з акне більш схильні до цього захворювання. (Носіння тісного одягу, гоління та епіляція воском також можуть пошкодити волосяні фолікули та спричинити фолікуліт.) За даними клініки Майо, цей стан повністю піддається лікуванню за допомогою таких ліків, як антибіотики. Знову ж таки, фолікуліт-це лише можливість повторного використання рушників, а не гарантія.

За словами доктора Кассуфа, люди з шкірним захворюванням, таким як екзема, часто повторно використовують рушники, потенційно більш схильні до ризику розвитку інфекції від чогось на зразок золотистого стафілокока або стафілокока, бактерії, яка часто мешкає на шкірі людей. Як ми вже згадували, мікробіом вашої шкіри захищає від патогенів.

Але якщо у вас екзема, наприклад, стан шкіри, при якому зовнішній шар шкіри схильний до сухості і тріщин, то, шкідливі патогени потенційно можуть легше проникати в ваше тіло. У разі використання брудних рушників, коли у вас є такі отвори на шкірі, теоретично у вас може розвинутися щось на зразок стафілококової інфекції.

Навіть якщо у вас немає тріщин на шкірі, якщо у вас є заразна висипка на одній частині тіла, наприклад, стригучий лишай, спортивна стопа, імпетиго або контагіозний молюск, ви можете поширити цю висип на іншу ділянку тіла, якщо патогени у вас на рушнику, каже доктор Кассуф.

Звичайно, те, що є можливість заразитися, не означає, що це станеться. Але якщо ви постійно користуєтеся одними і тими ж рушниками і у вас є такий стан, як екзема, яка порушує захисний бар’єр вашої шкіри, або якщо у вас є мікроскопічні порізи або садна, теоретично ви можете заразитися інфекцією, – каже доктор Мешке.

Як часто потрібно міняти рушники?

Не існує масштабних досліджень, які б спеціально відповідали на це питання, але обидва експерти рекомендують міняти рушники приблизно раз на тиждень, щоб уникнути надмірного накопичення мікроорганізмів.

“Якщо у вас є рушник, який починає пахнути, цей запах, ймовірно, пов’язаний з мікроорганізмами, які починають рости”, – говорить сам доктор Мішке. Він каже, що найкраще дати рушникам повністю висохнути, перш ніж використовувати їх повторно, інакше волога дозволить мікроорганізмам рости. Потім ви просто переносите ці мікроорганізми назад на щойно вимиті руки та тіло.

Ви можете зробити це, розстеливши рушник, щоб він висохло повніше, або кинувши рушник у сушарку, якщо він у вас є. (І якщо ви хочете бути по-справжньому старанним, хоча б тому, що ідея про те, що на вашому рушнику розмножується більше, ніж необхідно, вимотує вас, ви можете сушити рушники поза ванною, щоб вони не потрапляли під душ.)

Таким чином, ви, ймовірно, не відчуєте жодних серйозних побічних ефектів від повторного використання рушника протягом декількох днів або навіть тижнів поспіль.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар