додому Вагітність і діти

Коли починає рости живіт у вагітних? Відео

8548

Багатьом жінкам підсвідомо хочеться, щоб всі вже скоріше помітили, що вони в положенні. Навіть якщо факт вагітності поки ховається від оточуючих, поява живота все ж викликає непідробну бурю захоплення. Яка з вагітних не крутиться біля дзеркала, намагаючись розглянути хоч якусь опуклість? Деякі починають помічати зміни мало не з моменту позитивного тесту, а іноді і за кілька днів до цього.

foto_poradnica_30.09.2014-02_resized

Але, насправді, коли починає рости живіт у вагітних? Не дивлячись на те, що всі говорять про те, що організми індивідуальний і у когось живіт з’являється вже і в 7 тижнів, а в інших тільки в 25, такі розмови трохи вводять в оману. Але знову ж, необхідно розрізняти поняття зростаючого живота і матки. Збільшення живота у вагітних, наприклад, за рахунок підвищеного газоутворення можливо ще навіть до визначення самого факту настання вагітності. Але точно таке збільшення може бути і в невагітному стані, просто перед початком менструації.

Якщо деяких жінок на початку вагітності мучить нудота а іноді і печія, у них повністю пропадає апетит, то інші навпаки починають їсти все, що трапляється їм на очі. Зрозуміло, що перші можуть навіть скинути декілька кілограмів, а ось ті, хто почав від’їдатися, навпаки поправляться. Часто збільшення об’єму живота через переїдання списується саме на вагітність.

Фізіологічно живіт при вагітності починає з’являтися тільки тоді, коли матка істотно збільшується в розмірах і піднімається над рівнем лобкової кістки. Відбувається це не раніше, ніж у другому триместрі вагітності. До 12 тижня верхня частина матки тільки піднімається до верху лобкової кістки, тому ніяким чином живіт не може з’явитися в першому триместрі, до початку 13-й тижня. Уже після того як матка піднімається вище лобка – вона починає рости вперед. Але тільки десь з 16 тижня це стає помітно. Звичайно, під одягом навіть на цьому терміні розгледіти його практично неможливо, а ось близькі жінки і її колеги починають помічати перші зміни.

Але і з цього правила є винятки. Так, матка починає визирати трохи раніше при багатоплідній вагітності. Це відбувається через те, що в матці кілька малюків. Якщо вагітність не перша, то ймовірність того, що живіт стане помітніше раніше, підвищується. Стінки матки вже були розтягнуті, через це вона стає піддатливіша і швидше збільшується в розмірах. Звичайно, на якому тижні це відбудеться, ніхто точно не відповість.

Тому випитати у лікарів, на якому терміні вагітності починає рости живіт, важко. Від них найчастіше можна почути розпливчасту відповідь про те, що десь в середині другого триместру. Крім того, ніхто не відміняв фізіологічні особливості різних жінок. Зрозуміло, що у маленьких худеньких дам живіт стане помітним набагато раніше, ніж у більш повних.

Як би не чекала вагітна появи живота, дуже важко помітити, коли саме він з’явився. І навіть не всі матусі можуть відповісти на питання, що цікавлять багатьох: з якого місяця починає рости живіт при вагітності. Просто в один день майбутня мама розуміє, що живіт вже став помітним і його неможливо втягнути. Хтось у цей момент стоїть перед дзеркалом, а хтось намагається застебнути улюблені джинси. Але багато настільки звикають до свого тіла, що навіть не помічають змін – про зростаючий животі вони дізнаються від своїх близьких людей.

І хоча у кожної жінки живіт росте по різному, існують усереднені стандарти, за якими лікар побічно може визначити як динаміку росту дитини, так і кількість вод в матці. Так, в нормі у дівчат середньої статури на 32-му тижні окружність живота коливається на рівні 80-85 см, до кінця 8-го місяця вона вже збільшується до 90 см, а до дня пологів може стати 95 см. Зрозуміло, що у повних жінок ці показники будуть більшими, але динаміка його росту повинна залишитися.

У поєднанні з об’ємом, лікар завжди визначає висоту дна матки – поєднання цих показників і дозволяє оцінювати перебіг вагітності. Не варто недооцінювати цей метод діагностики, вважаючи його застарілим: якщо живіт не росте зовсім або зростання його уповільнене – це є першою ознакою маловоддя або навіть затримки розвитку плода. Занадто великий живіт говорить про багатоводдя, якщо точно відомо, що вагітність одноплідна. Звичайно, робити якісь остаточні висновки, ґрунтуючись тільки на вимірах, не можна, але провести додаткове УЗД не буде зайвим.

Додати коментар