додому Поради

Кілька серйозних проблем зі здоров’ям, до яких причетна самотність

109

Самотність може впливати на розвиток деяких захворювань.

Image by Free-Photos from Pixabay

Різні дослідження підтверджують, що самотність провокує численні психічні та фізичні проблеми зі здоров’ям.

Серцеві захворювання

Хвороби серця частіше виявляються смертельними для самотніх людей. Фахівці Датської університетської лікарні Копенгагена вивчали історії понад 13 000 пацієнтів з ішемічною хворобою серця, аритмією, серцевою недостатністю або пороком серцевого клапана. Вони виявили, що у людей, які вважаються самотніми, ймовірність смерті через ці стани удвічі вища. Вчені вважають, що це можна пояснити поєднанням психічних і фізичних факторів.

Проблеми зі сном

За даними Королівського коледжу Лондона, люди, які живуть на самоті, на 24 % частіше скаржаться на сильну втому і труднощі з концентрацією уваги, які виникають у них через поганий сон.

Депресія

Відчуття власної непотрібності і усвідомлення відсутності люблячої близької людини є одним з пускових механізмів депресії. Дослідження Університетського коледжу Лондона свідчить: депресія через самотність посилюється з віком, і може бути найбільш серйозним руйнівним станом після 50 років.

Недоумство

Проблема погіршення когнітивних здібностей також пов’язана з почуттям самотності, що роз’їдає. Дані Гарвардської медичної школи говорять про те, що люди, у яких фіксують високий рівень коркового амілоїду (маркер, який використовується для діагностики деменції, хвороби Альцгеймера) у 7,5 разів частіше вважають себе самотніми.

Цукровий діабет

Вчені вважають, що великі соціальні зв’язки забезпечують профілактику діабету, оскільки означають, що людина є активною. Самотність пов’язана зі способом життя, що надає серйозний вплив на проблеми з рівнем цукру у крові, які призводять до діабету.

Пристрасть до паління

Згідно з дослідженням Брістольського університету, самотні люди з більшою ймовірністю почнуть палити, і з меншою — кинуть.

Інсульт

За деякими даними, ризик розвитку інсульту або ішемічної хвороби серця серед самотніх людей підвищений на 30 %.

Запалення

Дослідники з університетів Брюнеля і Суррея встановили, що у крові самотніх людей підвищений рівень С-реактивного білка. Чим вищий рівень реактивного білка у сироватці крові, тим гостріше протікає у організмі запальний процес або активніше розвивається захворювання. Саме з даним фактором вчені пов’язують схильність самотніх людей до багатьох патологій.

Джерело

попередня статтяЩоб продовжити життя: від яких 5 продуктів треба відмовитися
наступна статтяЕксперти назвали продукти, які допомагають зберегти гострий зір

Додати коментар