додому Поради

Канефрон – інструкція із застосування: щоб нирки були здорові

2044

З 1934 року, тобто вже більше 80 років, при лікуванні захворювань сечовивідних шляхів та нирок використовують вироблені в Німеччині ліки Канефрон; інструкція препарату вимагає ретельного вивчення, хоча Канефрон вважається безпечним ліками, необхідно приймати його правильно, щоб досягти максимального ефекту.

13-12-14-foto-600x295-1

Особливості препарату

Канефрон – фітопрепарат, до складу якого входять рослинні компоненти. Ці ліки безпечні, воно активно використовується не тільки для лікування дорослих людей, але і в педіатрії. Канефрон усуває спазми сечовивідних шляхів, знімає запалення, він наділений діуретичним ефектом. Випускаються ліки у вигляді круглих драже оранжевого кольору або спиртового розчину.

У кожному драже препарату поряд з допоміжними речовинами міститься по 18 міліграмів цілющих рослин: кореня любистку лікарського, трави золототисячника і листя розмарину. У пачці може міститися 60 або 120 драже, по двадцять в кожному блістері.

Спиртовий розчин – прозорий, коричнево-жовтий. Сто мілілітрів розчину містить екстракти тих же трав, що і драже. Розчин продається в скляних флаконах по 50 або 100 мілілітрів з дозуючими крапельними пристроями. На дні флакона може бути незначний осад.

Рослинні препарати, що містяться в препараті, комплексно впливають на організм. Завдяки розмариновій кислоті ліки мають протизапальний ефект. Ефірні масла мають сечогінну дію. Під впливом канефрона активно виводяться солі натрію і калію, тому препарат часто використовують як профілактичний засіб при сечокам’яній хворобі. Розмаринове масло і флавоноїди чинять спазмолітичну дію, покращують відтік сечі, знімають біль, викликаний спазмами. Завдяки своїм антибактеріальним властивостям Канефрон пригнічує життєдіяльність хвороботворних бактерій, зупиняє їх зростання і стимулює їх виведення з організму з сечею.

Правила застосування

Драже, не розжовуючи, запивають великою кількістю води (вживання достатньої кількості рідини необхідно під час всього курсу прийому канефрона). Курс і дозу повинен визначати лікар, враховуючи вік, переносимість, характер захворювання; також лікар призначає супутню терапію.

Як правило, Канефрон дорослим рекомендують пити по два драже три рази на день, а дітям після шести років по одному драже тричі на день. Малюкам до шести років краще давати Канефрон в краплях – від десяти до п’ятнадцяти крапель тричі на день, розводячи препарат соком або чаєм. Дозування розчину канефрона для дорослих – по 50 крапель тричі на день, для дітей старше шестирічного віку – по 25 крапель тричі на день.

Дані про передозування препарату на сьогоднішній день відсутні, проте не слід перевищувати дози, які рекомендує лікар. Також досі не було повідомлень про інтоксикацію препаратом і його взаємодії з іншими лікарськими засобами. Відомо лише, що Канефрон здатний підсилювати дію прийнятих одночасно з ним антибактеріальних препаратів.

Цей препарат безпечний, і призначають його вже з першого місяця життя для лікування сечовивідної системи. До першого року життя застосовують по десять крапель тричі на день. З року до шести – по п’ятнадцять крапель, а після шести років дітям призначають або по двадцять п’ять крапель, або по одному драже три рази на день. У будь-якому випадку треба звернутися до лікаря, перш ніж почати лікувати дитину.

Коли застосовують Канефрон:

  • При гострих і хронічних формах інфекційних захворювань сечового міхура і нирок (у тому числі цистит і пієлонефрит);
  • Для профілактики утворення каменів у нирках;
  • При неінфекційних хронічних захворюваннях нирок (включаючи гломерулонефрит та інтерстиціальний нефрит);
  • У складі антибактеріальної терапії.

Застосування при циститі

Курс лікування при циститі залежить від симптоматики і може тривати до двох місяців. Дорослі приймають препарат по п’ятдесят крапель по три рази на день або по два драже.

Рекомендують Канефрон пити при гострому і хронічному інфекційних циститах; вагітним; при вторинних циститах (камені в сечовому міхурі); посттравматичних і інволюційних циститах, в тому числі і під час менопаузи.

Застосування при вагітності

Під час вагітності Канефрон рекомендують для того, щоб поліпшити загальний стан жінки. Препарат зменшує болі в попереку, допомагає зняти набряклість.

Призначають Канефрон вагітним ще й тому, що це рослинний препарат і в ньому немає хімічних компонентів. Але застосовувати його треба виключно за призначенням лікаря, так як розмарин і любисток, що входять до складу канефрона, можуть підвищувати тонус матки– найважливіший показник для вагітної жінки.

Протипоказання

Людям з алкогольною залежністю, не можна пити Канефрон в краплях через наявність у препараті спирту. З тієї ж причини від препарату краще відмовитися тим, хто страждає від хронічних уражень печінки. Дітям до п’яти років не рекомендується Канефрон в драже.

Побічні ефекти від прийняття канефрона не виявлені, якщо тільки немає алергії на складові речовини ліки. Якщо спостерігаються алергічні реакції, то прийом канефрона припиняють і звертаються до лікаря за консультацією. Можливо, в такій ситуації краще використовувати аналоги препарату.

До аналогам канефрона відносять Цистон, Фітолізин і фурагін. Цистон – повністю рослинний препарат, який рекомендується дітям з двох років і дорослим. Фітолізин, як і Канефрон, містить у своєму складі корінь любистку. Препарат протипоказаний при гломерулонефриті і фосфатному літіазі. Фурагін – синтетичний препарат, який має ряд протипоказань, наприклад, не може застосовуватися в кінці вагітності в період лактації.